Дефіцит якогось вітаміну в організмі вкрай негативно позначається на загальному стані дитини та може навіть спровокувати хвороба. Найкраще, звісна річ, забезпечити дитину свіжими овочами та фруктами.
Але де їх зараз узяти? Скористатися тепличними? Ці овочі вирощені з використанням великої кількості добрив. Уживання таких овочів може закінчитися для дитини алергією та проблемами з травленням.
Особливо страшні для дитячого організму овочі, вирощені на гідропоніці – водних розчинах живильних речовин. У цьому випадку ми їмо буквально хімічні добрива. Відрізнити такі овочі від інших просто – вони схожі на «наливні яблучка» і зовсім не пахнуть.
Спробуймо з’ясувати, які овочі та фрукти (і в якому вигляді) максимально корисні для дитячого організму.
Морожені овочі та фрукти
Вони так само корисні, як і свіжі. Низькі температури прекрасно зберігають вітаміни та мінеральні речовини. Можна приготувати дитині смачний і корисний десерт, наприклад, із замороженої чорниці або малини. У ньому буде практично така ж кількість вітаміну С, як у десерті зі свіжих ягід.
До речі, поширена думка про те, що лимон надзвичайно багатий на вітамін С – не зовсім правда. Вітаміну С значно більше в чорній смородині, полуницях, шипшині.
Важливо! Якщо заморожені овочі нагадують брилу льоду, їх не можна використовувати. Швидше за все, ці овочі вже були розморожені, а потім їх знову заморозили. У цьому випадку не можна бути впевненою, чи не розвилися в них хвороботворні бактерії. Правильно заморожені городин овочі повинні бути сухими та розсипчастими. Тільки такі продукти можна використовувати для приготування дитячих страв.
Овочі краще готувати на парі
За такого способу приготування втрати вітамінів і інших корисних речовин значно менші. При варінні більшість живильних речовин (іноді до 90%!) іде у воду. Якщо ти хочеш цього уникнути, готуй на парі, краще в спеціальній пароварці. А якщо ти все-таки вирішила варити овочі, роби це в невеликій кількості води й обов’язково під кришкою.
Сирі овочі заправляй рослинною олією
Також до сирих овочів можна додати кілька ложок натурального йогурту або домашнього майонезу. Це важливо, оскільки деякі вітаміни (наприклад, А і Е) розчиняються в жирах і в такому вигляді легше засвоюються організмом. Якщо ти використовуєш оливкову олію – вибирай олію першого віджиму: вона найкорисніша.
Овочі треба чистити якнайтонше?
Ні. Під шкірочкою справді знаходиться найбільша кількість вітамінів і мінеральних речовин. Але саме там збираються шкідливі речовини з добрив і засобів захисту рослин (особливо у випадку з коренеплодами). Можна тонко чистити тільки ті овочі, в походженні яких ти впевнена (наприклад, із власного городу).
Важливо! Не можна давати дитині надгниле яблуко, навіть якщо відрізати зіпсовану частину. Надгниле яблуко повністю заражене шкідливими субстанціями. Вони є не лише у зіпсованій частині, а й у тих місцях, що здаються абсолютно нормальними.
Цитрусові неодмінно треба мити перед чищенням
Мандарини, апельсини, грейпфрути обробляють хімічними засобами, які убезпечують їх від гнилизни під час транспортування. Тому ці фрукти перед чищенням необхідно ретельно мити проточною водою, щоб не перенести шкідливі речовини на м’якоть, яку даємо дитині.
А ти даєш маляті весняні овочі?
Джерело: lady.tochka.net