Канікули закінчуються – час вибирати дитині гурток!

Багато батьків упевнені: школи дітям замало. Потрібні додаткові заняття в спортивних секціях, театральних гуртках, музичній школі тощо. «Щоб вулицями не тинялися та якомога гармонійніше розвивалися». Але що вибрати? Танці, спорт, авіамодельний гурток?

Звісно, головним критерієм вибору є індивідуальні схильності дитини. Але психологи попереджають: вибираючи дитині «хобі», не забудьте про її вік. Вікові межі значною мірою визначають природні інтереси дитини.

3 роки – перший вихід у великий світ

Більшість батьків вважає, що походи картинними галереями та музеями в цьому віці для малюка нудні. Так, нудні, якщо тривають більше години. А нетривалі «набіги» дають гнучкій свідомості малюка високоякісну поживу для розвитку.

У цьому віці можна пропонувати маляті барвисто ілюстровані книжки про тварин, мінерали, техніку, анатомію людини, історії костюма тощо.

Психологи стверджують: уважно спостерігаючи за тим, яку книжку дитина бере найохочіше, можна вже в цьому віці безпомилково визначитися з вибором професії.

3 роки – ідеальний вік для знайомства з музикою. Деякі викладачі музики радять серйозні заняття скрипкою та фортепіано починати з трьох років. Ну, серйозні заняття – не для всіх. А от знайомство з ритмом і мелодією корисне всім без винятку.

6 років – час відкриття нових «моцартів»

Усі «офіційні» музичні школи починають навчання з шестирічного віку. У цьому ж віці починають опановувати ази майстерності юні художники, скульптори, майстри авіамодельних гуртків тощо.

Дуже добре розвивають психіку й інтелект дитини в цьому віці заняття в театральних гуртках. Пам’ять, навички поведінки в суспільстві, уроки спілкування – все це дає театральна школа.

7–8 років – усім на ринг!

Час у спорт! Якщо, звісно, гімнастика або фігурне катання не стали вже більш раннім вашим вибором.

Що вибрати? Індивідуальні уподобання дитини – мабуть, єдиний вірний критерій у цьому віці. Не бійтеся змінювати секції – змушуючи дитину займатися тим, до чого її душа не лежить, можна прищепити їй стійку відразу до спорту. Нехай шукає!

9–12 років: і знову про театр

Цікавий вік: підростаючій людині дуже хочеться підсилити свої творчі здібності з допомогою техніки. Діти виявляють підвищену цікавість до фотосправи, відеостудій, комп’ютерної графіки.

Ще один нюанс: підростаючі діти починають звертати увагу на своє тіло, навчаються жити з ним у мирі (або у війні). Хороші результати дають у цьому віці уроки пластики. Спробуй запропонувати своїй дитині йогу або сучасні танці. І знову – про театральні гуртки: на носі – перехідний вік з усіма супутніми проблемами у спілкуванні, самооцінці тощо.
Акторська школа для вирішення багатьох підліткових проблем – краще, що лише можна запропонувати!

Май на увазі: багато «Шкіл актора» не ставлять на меті вивести дитину на сцену, а дають дуже цікаві та дуже ефективні вправи для розвитку мовлення, товариськості, творчого мислення.

А в яких гуртках займається твоя дитина? Сама вибрала чи мама вирішила?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *