Як знеболити пологи?

Знеболювання пологів – доволі грубе втручання в природній процес пологів. Але існує ціла низка медичний рекомендацій для такого втручання (читай про цей тут).

Сьогодні ми розкажемо про один із найпоширеніших методів знеболювання – епідуральну аналгезію.

Епідуральна аналгезія – це введення знеболювальної речовини в простір перед твердою мозковою оболонкою, що оточує спинний мозок. Цей метод не викликає у породіллі сонливості, не супроводжується пригніченням свідомості, не впливає на функцію дихання дитини, ефект знеболювання триває 4-6 годин. Тобто знеболюється не лише сам процес пологів, але й період переймів.

У чому переваги епідуральної аналгезії?

– безпека методу: допуск до цього типу знеболювання мають лише висококласні фахівці, що унеможливлює поранення спинного мозку. (Цією можливістю найчастіше лякають породілей люди, які далекі від медицини);

– ясність свідомості породіллі;

– тривалий період знеболювання та можливість повторного введення ліків, якщо пологи затягуються;

– якщо виникає необхідність проведення кесаревого розтину, можна використовувати цей метод знеболювання і під час цієї операції.

Недолік методу

Породілля може відчути біль у випадку, якщо вплив анальгетика закінчився. Тоді лікар вводить ліки ще раз. Тому протягом останніх років є поширеною так звана продовжена епідуральна аналгезія пологів, коли постійний знеболювальний ефект досягається безперервним введенням місцевого анастетика за допомогою спеціальної одноразової мікроінфузорної помпи. Ці помпи мають малий розмір і вагу, тож не обмежують рухів породіллі.

Додатковий плюс мікроінфузорної помпи – те, що породілля може сама дозувати введення ліків відповідно до своїх відчуттів. Контрольований породіллею вид аналгезії поширений за кордоном, оскільки в цьому випадку посилюються індивідуальні особливості організму людини ( зокрема – больовий поріг, висота якого у різних людей різна).

Коли застосовується епідуральна аналгезія?

Звичайною практикою вважається починати епідуральну аналгезію, коли в породіллі шийка матки відкрита на 4-5 см при регулярній родовій діяльності.
Чи впливає епідуральна аналгезія на плід?

Згідно з дослідженнями, епідуральна аналгезія негативного впливу на здоров’я малюка не має.

Кому епідуральна аналгезія протипоказана?

– жінкам, у яких є проблеми зі згортанням крові;

– мамам, у яких в організмі наявна інфекція;

– тим породіллям, у кого спостерігаються гнійничкові висипи в ділянці майбутньої пункції (область попереку);

– тим, у кого є важкі невротичні захворювання.

А ти хотіла б знеболити пологи?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *