Як захистити дітей від епідемії грипу

Усе, що вимітається зараз із аптек, з погляду впливу на дитячий організм вивчене недостатньо. Можливі будь-які побічні ефекти! Серед найімовірніших – виникнення та загострення алергій, дерматити, шлунково-кишкові розлади тощо. Не годуйте дітей таблетками! Користь від цього сумнівна, а чимала шкода дуже ймовірна.

– Чи можна гуляти з дітьми на вулиці або ж краще весь карантин відсидіти вдома?

– Гуляти на вулиці не лише можна, а й треба! Ризик підхопити інфекцію на вулиці мінімальний. Звісна річ, за умови, що, вийшовши з під’їзду, ви не потрапите в натовп кашляючих людей. Якщо на дитячому майданчику (парку, сквері) – мінімум людей, можете сміливо відпускати малюка на волю. Не варто ходити в дитячі кімнати, кафе, кінотеатри, тобто в усі багатолюдні, погано провітрювані місця. Якщо ж виникла нагальна потреба піти, наприклад, у супермаркет, захистіть малюка марлевою маскою. На вулиці можете її не одягати, а от у багатолюдному приміщенні – дуже доречно!

– Але масок немає в продажі, і деякі мами закривають ніс і рот діточок шарфиками. Чи ефективний такий захист?

– Як захист від грипу – малоефективний. Зате ймовірність елементарної застуди різко зростає. Маску можна пошити самим, це нескладно.

– Правила поведінки вдома?

– Часте провітрювання приміщення, підвищена вологість повітря. Сухе застояне повітря – найсприятливіше середовище для розмноження вірусу. Користуйтеся зволожувачами повітря, за їх відсутності – поставте на батареї чашки з водою, нехай випаровується. І не забувайте про елементарні правила: не вимив руки – не чіпай! Не зняв верхнього одягу – не підходь до ліжечка! Відчув перші симптоми хвороби – не спілкуйся з малюком.

– Чи треба коректувати дитяче меню?

– Ні, не треба. Не варто кінськими дозами вводити в дитячий раціон незвичні продукти. Ті ж лимони, наприклад. Викликати алергію – дуже просто. Годувати дітей синтетичними вітамінами теж не варто – ефекту майже нуль, а ймовірність висипань різного ступеню тяжкості зростає в десятки разів.

– Які діти потрапляють до групи ризику?

– Усі діти (а особливо – у віці до 2-х років) – у групі ризику, така особливість дитячого організму. Але особливо обережними треба бути батькам тих дітей, які страждають різними хронічними та серцево-судинними захворюваннями, хворобами нирок, дихальних шляхів тощо.

– Чи можна зараз робити дітям щеплення від грипу?

– Дуже раджу. Щеплення від грипу здійснюється з шестимісячного віку, і бажано, щоб батьки теж пройшли вакцинацію. Таким чином вони створять навколо дитини поле захисту. Але, на жаль, в Україні немає вакцин, здатних створити імунітет від свинячого грипу. Точніше, ця вакцина є, але вона проходить процедуру реєстрації.

Є так звані сезонні вакцини. Вони захищають від трьох вірусів грипу. Але є думка, що створюваний цими вакцинами так званий перехресний імунітет здатен якщо не вберегти від зараження свинячим грипом, то хоча б послабити перебіг хвороби.

– Які симптоми цього різновиду грипу?

– Найстандартніші: висока температура, різь в очах, ломота в тілі.

– Щойно вони з’являться, треба викликати «швидку», кликати лікаря додому, іти в поліклініку?

– Якщо в дитини температура під сорок – викликайте «швидку», якщо середній ступінь тяжкості – викликайте лікаря додому. Іти в поліклініку із захворілою дитиною не варто. І слава Богові, це розуміють усі мами. Оглянувши дитину, доктор вирішить, чи варто госпіталізувати дитину, чи можна обійтися домашнім лікуванням. Щодо цього існують спеціальні Протоколи.

– Чи є випадки смерті дітей?

– Офіційних даних із цього приводу я не бачив. А оповіді «очевидців»… На жаль, зараз мало не кожна смерть, дитяча або доросла, це смерть від свинячого грипу, навіть якщо це ускладнення після операції або стара виразка. Не потрібно паніки! Це поганий помічник! І я дуже побоююся того, що нам ще доведеться розгрібати наслідки непомірного, безграмотного споживання різних імуностимуляторів, вітамінів і «народних засобів»…

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *