Як виховати дівчинку?

Зрозумій її бунт

У віці близько двох років малюки обох статей переживають період бунту. Дворічна дитина вперше випробовує світ дорослих на міцність. Тяжкі часи, що й казати, запас нервів на це потрібен чималий… Але! До капризів хлопчика, його відкритої непокори, схильності до агресії батьки ставляться з більшим терпінням: хлопчикам сам Бог велів боротися…

А от дівчаткам годиться бути тихою й скромною… Тому її бунт дуже сильно засмучує недосвідчених батьків, провокуючи їх на роздратування. Постарайся не злитися, коли твоє «янголятко» кине на підлогу книжку, з недитячою силою рвоне на собі нову сукню і скаже рішуче «Ні!» усім твоїм проханням. Пам’ятай, що протест для дитини, незалежно від її статі – кращий спосіб заявити про свою індивідуальність. Будь терпляча, але пам’ятай, що ти повинна чітко визначати меж припустимого. Дитина повинна знати, в яких випадках ти нізащо не підеш на поступки.

Не будуй для дівчинки перешкод

Багато мам прихильно дивляться на те, що хлопчики випробовують світ на міцність своїми ліктями та колінами. Поліз на гірку? Нехай лізе! Він же хлопчисько! А дівчинка чує строгий окрик… Але чому? Дівчаткам світ так само цікавий, як і хлопчикам. Не прищеплюй дочкам думки про те, що щось може виявитися їй не під силу! Нехай пробує! Фрази на кшталт: « Не чіпай, бо покалічишся», «Не бігай, бо впадеш», «Не ходи туди, там небезпечно» можуть викликати в дитини страх перед усім новим і невідомим, відбити інтерес до пізнання. Тому твоє завдання – провокувати зацікавленість дівчинки, бачити всі її відкриття, хвалити за успіхи.

Принцеса на горошині? Так!

Підтверджений ученими факти говорить: у дівчаток органи чуття розвинені краще, ніж у хлопчиків: вони чують, відчувають запахи, розрізняють кольори більш чуйно й тонко. Мокра пелюшка, голосний крик – усе це принцесам дуже не до душі… Але ці не дуже зручні, з одного боку, якості дають і переваги: твоя маленька  принцеса залюбки сприйме тиху  приємну музику, запис зі звуками природи, твій спів. Із більшою радістю, ніж хлопчик, вона сприйме й масаж після купання, а також – легке погладжування спинки перед сном.

Лінгвістичне програмування

Вчені стверджують: у перші роки життя батьки за допомогою мови програмують життя дитини. Не події, звісно, а ставлення дитини до тих або інших подій. Уникай фраз «Дівчатка так не поводяться», «Дівчатка не повинні…» У ранньому віці ти навряд чи ведеш розмови про ті складні (нерідко – спірні й неоднозначні!) речі, які дівчатка справді не повинні робити. Привчай маленьку людину до думки, що її поведінка завжди й усюди оцінюватиметься без оглядки на стать.

Пропонуй різні іграшки

Дівчатка, як правило, віддають перевагу лялькам, оскільки жіночий мозок запрограмований на догляд за дітьми. Але іноді вони з більшою цікавістю граються машинками, залізницею або набором будівельних інструментів. У цьому немає нічого поганого. Завдяки таким іграм дитина пробує себе в нових ролях, дізнається щось нове, одержує цікавий досвід.

Хвали дівчинку частіше!

Діти здатні не лише на сюрпризи… Але навіть у найбільш неприємних ситуаціях намагайся володіти собою та ніколи не кажи доньці, що вона недотепа, тюхтій, грубіянка. Дівчатка в більшості випадків намагаються виправдовувати очікування близьких людей, і їхню оцінку сприймають дуже близько до серця. Якщо ти хочеш, щоб твоя доня виросла впевненою в собі жінкою, не скупися на похвалу та компліменти.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *