Як правильно говорити з дітьми про статеві відносини: поради психолога

Як правильно говорити з дітьми про статеві відносини © depositphotos.com

Література, онлайн-семінари та лекції розповідають про одне, а батьки, як правило, все рівно не можуть підібрати слів для пояснення важливої теми своїм чадам. У програмі «Ранок з Україною» на телеканалі «Україна» психолог розповіла, як правильно і з якого віку треба починати говорити з дітьми про статеві стосунки і скільки етапів сексуальної обізнаності треба пройти.

Психолог Наталія Підлісна вже 20 років займається сексуальною освітою українців і вміє говорити про секс без штучної сором’язливості.

Сексуальна необізнаність може завдати непоправної шкоди здоров’ю дітей. А культ сексу в Інтернеті та кіно може призвести до зростання насилля, ранніх сексуальних дебютів, захворювань, і звичайно ж, до абортів, коментує психолог Наталія Підлісна в програмі «Ранок з Україною».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 20% 15-річних юнаків вже мають статеві стосунки. У дівчат дещо інша ситуація – 20% 16-річних юначок теж починають займатися сексом. Ви будете в шоці, але 10% дітей мають статеві відносини з 12 років. А ще треба знати, що 65% дітей дізнаються про це не на вулиці, не від своїх друзів, а з порнографії. Тому мають викривлену уяву про близькість. Тож як говорити з дітьми про секс?

На цю тему не можна поговорити один раз. Не можна просто сісти з дитиною і відразу все викласти. Про це треба говорити завжди, як тільки виникає привід, пояснює експерт.

 • Перша порада: якщо вашій дитині 3 роки, ви вже можете говорити з нею про поцілунки, про те, що знаходиться в неї під майкою та трусиками, про те, що це потрібно мити щодня, і про те, що все, що знаходиться під майкою та трусиками, заборонене до дотику чужими людьми. А якщо це трапилося, потрібно обов’язково розповісти мамі.
 • Друга порада: якщо вашій дитині 7 років, ви вже можете розповісти їй про чоловічу та жіночу анатомію, а також вам треба поговорити на тему кібербезпеки. Справа в тому, що зараз всі діти користуються Інтернетом, а це значить, що їм можуть писати чи присилати фотографії дорослі збоченці – про це обов’язково треба розповідати батькам.
 • Третя порада. В 10 років з дитиною обов’язково треба поговорити про гормони і про їхню роль у розвитку сексуальності людини. А також час поговорити про еротику і секс у світовій культурі.
 • Четверта порада. У 12 років з дитиною слід поговорити на тему, для чого люди займаються сексом. На це може бути безліч причин, адже люди займаються цим не тільки для народження дітей. Для дорослої людини секс – це частина його благополуччя, такого ж як гарне навчання, робота, кар’єра, родина і дитина має знати про це.
 • І пам’ятайте, ця тема досить делікатна і широка, проте слід бути обережним і зважати на розуміння дітей. Не залякуйте дитину сексом, проте розкажіть, що заради цього люди досить часто маніпулюють, наприклад, пропонуючи обміняти секс на дружбу, а в дитини має бути людина, якій вона довіряє і з якою може відверто обговорити цю ситуацію.

  Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:29 на каналі «Україна».

  Раніше ми писали поради юриста про безпеку дитини в інтернеті.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...
  Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

  Читайте также:

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *