Як налаштувати дітей на дистанційне навчання: ТОП-5 порад психолога

Як налаштувати дітей на дистанційне навчання © depositphotos.com

Дистанційне навчання — стрес не лише для батьків, а й для школярів. У програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» ведучі Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч зібрали поради, як організувати навчальний процес вдома, щоб дистанційне навчання пройшло безболісно та з користю.

 • Спокій
 • Перше і найголовніше – це спокій! Не потрібно панікувати, адже настрій дорослого та його ставлення до процесу віддзеркалюється на дитину.

  Дуже важливо, щоб батьки налаштовували психологічно дітей на навчання. Діти, особливо в молодшому шкільному віці, сприймають навчання через призму сприйняття батьків, якщо батьки ставляться до навчання — «О боже, це жах!» — знову будуть емоційні навантаження. Важливо батькам видихнути і спокійно до цього ставитися, тоді і діти це будуть сприймати в ігровому форматі, пояснює психологиня Юлія Святенко.

 • Мотивація
 • По-друге – для більш продуктивної співпраці можна організувати систему мотивації, яка буде додатковим стимулом навчатись. Корисно буде навіть вигадати різні бонуси із фінальним, головним призом.

  Школярі та дистанційне навчання © depositphotos.com

 • Графік
 • Третє, не менш важливе правило — це робочий графік. Він особливо актуальний для дітей старшого шкільного віку.

  Для підлітків важливо вміти організовувати свій робочий день, мати розпорядок дня і вміти організувати свій тайм-менеджмент, коментує експерт.

  Тож таким дітям буде значно простіше навчатися, якщо дорослі разом з ними складуть розклад на тиждень.

 • Простір
 • Четверта порада — це правильно організувати простір.

  Важливо щоб на робочому місці дитини не було нічого зайвого, на що дитина може переключатись, пояснює психологиня.

  Добре, якщо це буде окрема кімната, де дитина може сидіти за столом, а не лежати на ліжку разом з ноутбуком. Але якщо кімнати немає, то варто подбати, аби дитина навчалась сидячи, бо у лежачому, розслабленому положенні  сконцентруватися на навчанні неможливо.

 • Сміх
 • І остання порада, яка допоможе знівелювати напруження за весь день та зблизитися з дитиною — висміяти з голови усе зайве. Можна подивитися разом якийсь кумедний ролик або коротенький мультик, який допоможе посміятися від душі. 5 хвилин такої психотерапії на день — і всю напругу дистанційного навчання як рукою зніме!

  Дистанційне навчання 2021 © depositphotos.com

   Раніше ми розкрили 10 порад, як відновити режим сну.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Читайте также:

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *