Художня гімнастика для дітей: поради Анни Різатдінової

Анна Різатдінова © прес-служба

У спорті Анна Різатдінова більше двадцяти років. Вперше на гімнастику дівчина потрапила, коли їй було п’ять. А після Олімпійських ігор почала тренерську роботу. Зараз у Анни власна Академія з художньої гімнастики, місія якої — навчати дівчаток різного типу фігури і зросту.

У нашому ідеальному виді спорту потрібні ідеальні параметри — це стереотип, — каже Різатдінова. — Він руйнує долі дітей, які, можливо, і не володіють якимись параметрами, але дуже хочуть спробувати себе в художній гімнастиці. Раніше був відбір, як у моделінгу. Потрібні були лише ідеальні дівчинки. Якщо ти трохи відходиш від норми і трішечки більше важиш, ніж треба, то тобі вже не можна займатися гімнастикою.

Анна Різатдінова і сама стала жертвою цих «ідеальних» параметрів — дівчині не передбачали великого майбутнього в спорті. Однак наполегливість і працьовитість зіграли велику роль, ніж параметри.

Зараз може займатися гімнастикою кожна, і я вітаю це, — висловлює свою думку Анна Різатдінова. — Як показує світовий рейтинг гімнасток, перші п’ять номерів невисокого зросту, як не дивно, і не зовсім ідеальних параметрів. 20 років тому їх би не прийняли у збірну команду України. Але зараз вони борються за медалі. Тому не хочу говорити, що для гімнастики в першу чергу потрібно дивитися на зовнішність. Ні.

Анна Різатдінова © прес-служба

Тому олімпійська призерка сформувала кілька правил для батьків, чиї діти хочуть займатися художньою гімнастикою. Наскільки цей вид спорту їм підходить?

 • Рухливість

 • Треба дивитися на рухливість дитини — чи любить вона рухатися, танцювати, виступати на публіці. Гімнастки виступають на килимі, і дуже важливо, щоб дитина не соромилася, не боялася, а навпаки — давала все, що тільки може. Дівчинка повинна відчувати себе як артистка.

 • М’язи

 • Зверніть увагу на м’язи, чи м’які вони у дитини чи ні. Розтяжка — це основа основ у нашому виді спорту, без неї ніяк. Дуже складно дівчаткам, які від природи не зовсім гнучкі, їх доводиться розтягувати в залі. Тому ми говоримо батькам, щоб вони стежили і контролювали, щоб дітки розтягувалися. Це складний процес. Набагато легше, коли у дитини від природи м’які м’язи.

 • Любов до прекрасного

 • Якщо дівчинка любить красу, грацію, витонченість, пластику, то художня гімнастика для неї.

 • Працьовитість

 • Працьовитість — це взагалі важливо в будь-якому виді спорту. У п’ять років діти не розуміють ще, що таке працьовитість. Це приходить пізніше. Але вже з малих років батьки повинні пояснювати, що потрібно в зал приходити першою, йти останньою і так далі. Тому тут найголовніше, щоб дитині подобалося.

  Анна Різатдінова © прес-служба

  Раніше Анна Різатдінова розповіла про захоплення сина.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Читайте также:

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован.