Хто найчастіше стає об’єктом цькування в школі, і як з цим боротися: поради психолога

Хто найчастіше стає об’єктом цькування в школі, і як з цим боротися: поради психолога © Depositphotos

Будь-який з нас може згадати історію, коли нас самих або наших знайомих травили в школі, знущалися, ображали без видимої причини. Але ж ніхто не знає, що, здавалося б, звичайні слова можуть підштовхнути дитину до найстрашнішого – суїциду. Ця тема – одна з ключових в серіалі “Перші ластівки“, який стартує в ефірі Нового каналу 19 листопада.

Напередодні прем’єри психолог, сексолог Наталя Єжова розповіла про те, звідки береться така жорстокість у підлітків, хто і чому піддається булінгу з боку однолітків, і що робити в такій ситуації.

Труять найчастіше тих, хто відрізняється від своїх однолітків. Так як в одному класі збираються абсолютно різні люди, не за спільними захопленнями, не за ростом або кольором очей і волосся. Одних вибирають і починають цькувати. В основному це люди, у яких може бути щось зі здоров’ям, зовнішністю, успішністю, або всього-на-всього інший колір волосся. Це можуть бути яскраві особистості, несхожі на інших. Або замкнуті діти. Також вибирають тих, хто не може захиститися, і у яких є фізичні особливості, знову-таки через те, що в цьому віці підлітки більшу частину уваги приділяють тілу говорить Наталя.

За словами психолога, найголовніше для того, над ким знущаються, – визнати цей факт, а також не боятися попросити допомоги.

Коли вже є зв’язок насильник-жертва, найскладніше для останньої – визнати себе такою, проговорити це. Тому що насильник відразу ж заганяє жертву в кут і переконує, що якщо вона про це кому-небудь розповість, буде ще гірше. Навпаки, найважливіше – не терпіти. Про це потрібно говорити, потрібно звертатися за допомогою. З підлітками слід проводити бесіди, щоб вони знали, що це нормально, що знайдеться людина, яка їм допоможе. Якщо ж це перейшло на фізичний рівень, то треба звернутися до відповідних органів, які допоможуть впоратися з насильником. Якщо це емоційне цькування, то необхідно звертатися до значимої людини – класного керівника, завуча, директора… У будь-якому випадку знайдеться той, хто зможе допомогти пояснила психолог.

Прем’єра серіалу “Перші ластівки” – 19 листопада о 22:00 на Новому каналі.

Нагадаємо, українська хіп-хоп-сенсація alyona alyona недавно розповіла, як над нею в школі знущалися однолітки через її повноти.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *