Емоційний інтелект дитини: як розвинути здатність

Емоційний інтелект дитини: як розвинути здатність © depositphotos.com

Емоційний інтелект стає популярною теми в колах фахівців психології і авторів популярних бестселерів. Батьки малюків все частіше цікавляться темою розвитку емоційного інтелекту у дитини, а також прокачують і свій хист до розпізнавання емоцій і проходять тест на емоційний інтелект.

Ця тема не дарма стала настільки популярною. Ми переконаємо тебе в тому, що емоційний інтелект дитини – дуже важливий аспект виховання і розвитку. Розповімо що таке емоційний інтелект і дамо кілька дієвих порад, розповівши про те, як розвинути емоційний інтелект дитини за допомогою вправ.

Емоційний інтелект: що це таке

  • Емоційний інтелект: визначення

Емоційний інтелект – це здатність до розпізнавання емоцій і розуміння намірів, мотивації і бажань. Добре розвинений емоційний інтелект дозволяє не тільки краще розуміти себе, а й простіше комунікувати з людьми, адже їх емоції ти теж розумієш краще. Це гнучкий навик, який допомагає соціалізуватися і працювати над конкретними завданнями в колективі. Здебільшого, емоційний інтелект допомагає рухатися по кар’єрних сходах, а хороший керівник і успішна людина, як правило, відрізняється ефективною взаємодією з підлеглими, за що і відповідає ця здатність.

Людина з добре розвиненим емоційним інтелектом здатна правильно витлумачити ситуацію і вплинути на поведінку людей, грунтуючись на тому, чого ці люди потребують і передбачати те, чого вони хочуть.

  • Емоційний інтелект у дитини

Емоційний інтелект дитини можна розвивати і працювати над тим, щоб у дошкільника вимальовувалося чітке розуміння того, що відбувається з його почуттями і бажаннями. Емоційний інтелект у дитини відрізняється від дорослих, адже розвивати його набагато простіше в силу того, що малюк ще не сформував мислення.

Так як діти пізнають цей світ за допомогою базових навичок, яким їх навчили батьки, ти можеш опрацювати цю навичку з дитиною. І так, все набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд.

Емоційний інтелект дитини: як розвинути здатність

Емоційний інтелект дитини: як розвинути здатність © depositphotos.com

  • Як розвинути емоційний інтелект у дитини

Кожен батько намагається зробити все можливе для того, щоб дитина була успішною в майбутньому. Для того, щоб розвинути навички, без яких буде важко стати хорошим керівником, варто звернути увагу на 4 основні аспекти для розвитку емоційного інтелекту у малюка.

  • Розмова про емоції
  • Для того, щоб діти розуміли, що емоції – це не соромно і вчилися розпізнавати те, що відчувають, тобі варто говорити з дитиною і про свої емоції. Важливо розуміти, що емоції рідко бувають однотонними. Найчастіше ми відчуваємо змішані почуття, начебто смутку, злості і образи одночасно. Дитина навчиться розрізняти ці емоції тільки якщо ти будеш правильно будувати речення і пояснювати, чому ти відчуваєш себе саме так. Припустимо, можна сказати, що ти радієш за успіхи малюка і пишаєшся тим, чого добився твоя дитина. Виходить, що ти відчуваєш і гордість і радість, а не просто одну з цих емоцій.

  • Цікався почуттями малюка
  • Запитуючи про те, як пройшов день у дитини, не бійся цікавитися тим, які почуття викликала всередині нього та чи інша ситуація. Підтримуй малюка і будь щирою в переживаннях за нього, навіть якщо його проблеми для тебе – дрібниця. Не смійся з того, на що він злий і підтримуй дитину, щоб вона знала, що може довіряти тобі і не закривалася від батьків емоційно.

  • Не став його емоції нижче, ніж свої
  • Дитині дуже важливо розуміти, що батьки поважають її, як рівну. Для цього тобі потрібно демонструвати прийняття її емоцій. Дай малюкові зрозуміти, що ти намагаєшся зробити все можливе, щоб зрозуміти його злість і не ставишся до дрібних радощів зневажливо. Тоді і твої емоції будуть для дитини чимось більшим, ніж порожній звук.

  • Прояв емоцій
  • Важливо щоб дитина розуміла, що радість можна проявляти так само виразно, як злість. Якщо вона повідомляє тобі радісну новину про свої успіхи, не соромся посміхнутися якомога ширше і обійняти малюка, щоб він запам’ятав, що радісні емоції можна проявляти ще й тактильно. Це не тільки допоможе вам побудувати міст довіри і поліпшить взаєморозуміння, а й розвиватиме емоційний інтелект дитини.

    Емоційний інтелект дитини буде розвиватися в міру росту рівня довіри всередині родини. Коли ви встановите міцний контакт з малюком і зрозумієте, що він не боїться ділитися емоціями – його емоційний інтелект буде опрацьовано по максимуму.

    Нещодавно ми розповіли про 5 причин піти до психолога прямо зараз.

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *