Еліта чи Софія: як вибрати ім’я дитині

Ім’я завжди свідчило про внутрішню суть людини. Знамените висловлювання капітана Врунгеля «Как вы лодку назовете, так она и поплывет» цілком можна віднести й до людини.

Тому при виборі імені для дитини будьте обережні й уважні. Цієї миті ви самі вибираєте її долю.

Як це було

У наших предків із вибором імені пов’язано безліч ритуалів. Зазвичай ім’я давали за церковним календарем або святцями. При цьому дитині давали найближче до дати народження ім’я.

У давнину вважалося, що дівчаткам ні в якому разі не можна давати чоловіче ім’я – тоді в них формується і чоловічий характер.

Як вибрати ім’я?

Ім’я дитини має легко вимовлятися й запам’ятовуватися. Воно обов’язково має бути співзвучним із по батькові й не повинно викликати негативних асоціацій. Ви ж не хочете, щоб однолітки дражнили вашу дитину?

Ось декілька простих правил, які допоможуть вам при виборі імені для дитини.

1.  Ім’я має добре поєднуватися з прізвищем та по батькові.

Наприклад, якщо ім’я закінчується на ту ж голосну, з якої починається прізвище, то це може викликати проблеми з вимовою. Довгі прізвища краще поєднуються з короткими іменами й навпаки.

2. Не вибирайте дуже популярне ім’я

Зазвичай дітей із такими іменами багато, а це може створювати для дитини проблеми в колективі.

3. Не називайте дитину на честь родичів

Перш ніж назвати дитину на честь родичів, добре зважте всі «за» і «проти».

Не варто вибирати старовинне ім’я. З таким ім’ям дитині може бути дуже незатишно серед однолітків.

Якщо ви назвали дитину на свою честь або на честь чоловіка, то вона все життя житиме з приставкою «молодший». Дорослішати такій дитині буде складніше – адже вона приречена бути молодшою!

4. Дізнайтеся, що означає вибране вами ім’я

Щоб уникнути непорозумінь і навіть образ дитини в майбутньому, краще відразу з’ясувати, що означає вибране їй ім’я.

5. Вибирайте ім’я відповідально

Психологи стверджують, що люди з кумедними й незвичайними іменами в чотири рази більше схильні до психічних захворювань. Дитина, ім’я якої викликає насмішку, змушена постійно захищатися й боротися за нормальне ставлення до себе. Зазвичай такі люди неврівноважені й нерідко страждають від депресій.

Найпопулярніші імена

Цього року дітей в Україні найчастіше називали іменами Олександр і Анастасія.

Для хлопчиків батьки найчастіше вибирають такі імена: Олександр, Данило, Максим, Владислав, Микита, Артем, Іван, Кирило, Єгор, Ілля, Андрій, Олексій, Богдан, Денис, Дмитро, Ярослав.

Дівчаток цього року найчастіше називають такими іменами: Анастасія, Аліна, Дарина, Катерина, Марія, Наталя, Софія, Юлія, Вікторія, Єлизавета, Ганна, Вероніка, Уляна, Олександра, Яна, Христина.

Найдивніші імена

А ось і найнезвичайніші імена, які давали дітям цього року. Хлопчиків називали Лоаммій, Ленмар, Юстик, Арарат, Августин, Зелай, Пієтро, Раміс, а дівчаток – Еліта, Навіста, Піата, Елорія, Карабіна, Юрдана.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *