День святого Миколая: подарунки для дітей, чудеса для дорослих

День святого Миколая: подарунки для дітей, чудеса для дорослих © depositphotos.com

Сьогодні, 19 грудня, православні християни й греко-католики відзначають День святого Миколая. Святий Миколай – один із найшанованіших святих – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників.

Хто такий святий Миколай?

Святий Миколай народився в місті Патарі, зараз – територія Туреччини, у родині побожних батьків. Став священиком, а потім єпископом міста Міра Лікійська.

На іконах його зображають мудрим дідом, одягненим у багатий одяг, а насправді святий Миколай був звичайнісінькою людиною, одягався просто, адже він допомагав усім бідним.

Образ Святого Миколая © depositphotos.com

Чудеса святого Миколая

За легендами, святий Миколай зробив багато добрих справ для людей, які, незважаючи на негаразди та біди, усім серцем вірили в диво. Святий Миколай таємно приносив у будинки бідних людей одяг, їжу, іграшки для дітей, ліки для хворих.

За допомогою до святого Миколая люди звертаються за найважчих обставин у житті. Поросят допомоги та захисту. Якщо вірити у святого Миколая – чудеса обов’язково збуваються.

День святого Миколая: свято добра й солодощів

Найсмачніше й найприємніше на День святого Миколая – подарунки. За традицією, добрий дідусь Святий Миколай приносить подарунки у ніч із 18 на 19 грудня – кладе дари під дитячі подушки або в чобітки, щоб на ранок малюки могли зрадіти довгоочікуваним подаруночкам.

розповідають, що напередодні свята святий Миколай випікає зірочки на дарунок дітям © depositphotos.com

Подарунки від святого Миколая отримують тільки слухняні дітлахи. Згідно з повір’ям, святий Миколай спостерігає за дитиною протягом року, записуючи хороші й погані вчинки у свою чарівну книжечку.

У переддень свята святий Миколай приходить у дім малечі в супроводі своєї свити – двох ангелів і двох чортиків, що нагадують святому про хороші й погані вчинки малюка.

Також розповідають, що напередодні свята святий Миколай випікає зірочки на дарунок дітям. Потрапляючи в мішок святого Миколая, зірочки стають схожими на свого майстра – тому подарунки, які діти знаходять уранці, називають миколайчиками.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *