Акселерація – дар чи кара?

Ні для кого не секрет, що діти зараз дозрівають значно раніше. Добре це чи погано? Акселерація стала прикметою нашого часу і справжнім бичем для батьків.

Річ у тому, що прискорення або ранній розвиток дитини передбачає й раніше настання статевого дозрівання. А значить, акселерація супроводжується й раннім початком гормональної бурі з усіма витікаючими наслідками.

У чому мінуси акселерації?

Річ у тому, що в акселерата центральна нервова система ще не готова до гормональної перебудови всього організму. Акселерація передбачає триваліший час статевого дозрівання. Але говорити про патологію розвитку не варто.

Для акселератів перехідний вік – це ще більший стрес для всього організму. І він може супроводжуватися психологічними й фізіологічними змінами. Починаючи з горезвісних прищів на обличчі й закінчуючи дитячими бунтами проти всього довкола.

Що відбувається з організмом акселератів?

Проблема в тому, що мозок такого підлітка перестає узгоджувати роботу всіх мозкових структур. Кожна з них працює у своєму автономному режимі.

Крім того, в цей період спостерігається бурхливе зростання внутрішніх органів, а ось нервова система в акселератів поки що не сформувалася. І внутрішні органи таких підлітків позбавлені необхідного управління. Цей стан називається вегетативна дисфункція.

Коли статеве дозрівання відбувається в акселератів?

Фізіологічні та психологічні зміни, які ми називаємо статевим дозріванням, відбуваються в таких підлітків, у середньому починаючи з 13 років.

А значить, батькам потрібно заздалегідь поговорити зі своїми підростаючими дітьми-акселератами про статеві стосунки. І, звісно, бути особливо уважними до того, що з ними відбувається.

Що робити з підлітками-акселератами?

Головне – потрібно знати, що статеве дозрівання таких дітей відбувається значно раніше. А значить, більшість із сучасних підлітків-акселератів раніше вступають у статеві стосунки.

Батьки мають бути готові до цього й значно раніше поговорити зі своїми акселератами про всі небезпеки, які підстерігають підлітків на цьому шляху.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *