Дітям дуже важливо, щоб їм приділяли якомога більше уваги. Діти люблять грати в ігри, проводити час на свіжому повітрі, проводити час з батьками та зі своїми однолітками. Для дітей (і для дорослих теж) важливий розвиток у будь-якому віці й ігри — це найкращий спосіб тренувати мозок.
tochka.net розповідає, чому настільні ігри корисні для дітей та як зробити настільну гру своїми руками.
Настільні ігри допомагають знизити рівень тривоги. Під час гри дитина перемикається, відволікається на процес і на досягнення певного результату. Інтелектуальні настільні ігри тренують мозок і це, на думку психологів, допомагає зміцнити ментальне здоров’я.
Настільні ігри розвивають мовлення та розширюють словниковий запас. Під час гри дитина вчиться формулювати свої думки, підбирати правильні слова, вчиться правильно рахувати і робить це з інтересом.
Деякі настільні ігри вчать дитину командній роботі. Граючи в команді, діти розуміють, що потрібно допомагати один одному, підбадьорювати колегу по команді, об’єднуватися і працювати спільно. Можна формувати команди з дітей різного віку — це також корисно для досвіду. Крім цього, дитина вчиться й програвати. Підбадьорюй її, поясни, що важливо не здаватися і що наступного разу все обов’язково вийде. Але й поясни, що програвати не страшно і що треба шанувати переможця за його старання.
Настільні ігри допомагають дитині покращити соціальні навички. Крім спілкування в команді, дитина вчиться чекати своєї черги і проявляти терпіння, вести бесіду, вирішувати проблеми, йти на компроміс або відстоювати свою думку, поважати суперника.
Ігри — це гарний спосіб налагодити батькам стосунки з дітьми. Можливо, дитина не одразу погодиться грати. Тоді запропонуй партію комусь із дорослих, подай приклад. Покажіть дітям, як ви весело та цікаво проводите час.
Настільні ігри допомагають дитині аналізувати та передбачати перебіг подій. Нехай не відразу, але згодом у дитини виробиться своя тактика ведення гри, вона навчиться аналізувати свої ходи та прораховувати різні ситуації. У той же час, дитина зрозуміє, що не все вона зможе контролювати і що іноді перебіг подій залежить від простого випадку.
Ти зможеш відволікти дітей від гаджетів і будеш здивована, як вони зрадіють звичайній грі з підручних засобів. Залучай дітей до створення гри — їм буде цікавий процес створення і сама гра. Ви можете разом вигадати гру або піддивитися ідеї.
Ось кілька ідей, як зробити настільну гру своїми руками
Хрестики-нолики
Можеш зробити набір з камінчиків, ґудзиків, різних предметів. Сший для них мішечок і можеш відразу нанести на нього розмітку, а можна використовувати китайські палички або палички від морозива. Гру можна возити з собою і грати в дорозі або в будь-якому іншому місці, де ти знаходишся з дітьми.