10 найважливіших фактів про пологи

10 найважливіших фактів про пологи © depositphotos.com

Підготовка до пологів – важлива й відповідальна справа. І за 9 місяців вагітності потрібно постаратися все дізнатися про пологи, адже це найважливіший момент не тільки у твоєму житті, але й у житті твого малюка.

 • Лікар не сидітиме біля тебе постійно. Приготуйся, що лікар не обов’язково буде щохвилини перебувати біля тебе. Адже, як правило, у нього є ще кілька панікуючих породіллі. Тож, якщо в тебе все йде нормально, лікар навряд чи сидітиме біля тебе й тримати за руку, розповідаючи про процес пологів. Якщо, звісно, ти не народжуватимеш одній із приватних клінік.
 • Потрібно вирішити питання анестезії. Ще до початку пологів потрібно вирішити це питання, якщо лікар не видав свої рекомендації. У США, наприклад, епідуральна анестезія робиться всім породіллям автоматично. У нас усе залежить від бажання. До того ж, лікарі стверджують, що епідуралка полегшує процес пологів не тільки жінці, але й дитині. Тож заздалегідь довідайся, що це таке і виріши, чи скористаєшся ти епідуральною анестезією.
 • Перейми не варто терпіти лежачи. І боятися переймів теж не варто. Далеко не в усіх жінок перейми проходять болісно. Якраз навпаки, болючі перейми – це виняток, спричинений якимись порушеннями. А щоб було легше терпіти перейми, не варто лягати й стогнати, чекаючи завершення болю. Краще походити, пострибати на фітболі, посидіти навприсядки, постояти “на чотирьох”, послухати музику, прийняти теплий душ під контролем чоловіка. При болісних переймах добре допомагає масаж спини й куприка.
 • Лікар може прискорити або сповільнити пологи. Якщо у тебе слабка пологова діяльність, а терміни пологів уже безнадійно минули, лікар може вирішити стимулювати пологи. Серед способів прискорити пологи не тільки медикаментозні. Лікар може порекомендувати тобі фізичні вправи – нахили, присідання. Кажуть, масаж сосків (потерти, пощипати) теж прискорює пологи. Іноді лікар проводить безболісну процедуру – амніотомію, тобто проколювання плодового міхура, чим прискорює пологи. Якщо у тебе стрімкі пологи, лікар може покласти тебе на деякий час на бік, щоб призупинити перейми і відтермінувати потуги.
 • Чи небезпечно для малюка, коли відійшли води. Буває так, що води вже відійшли, а малеча й не думає народжуватися, а матуся мучиться від болю. Чи небезпечна така ситуація? Ні, якщо вона триває не більше 12 годин, і під наглядом лікаря. Але, як правило, лікарі вважають за краще не доводити до такого часу, щоб не було небезпеки, що малюк задихнеться.
 • 10 найважливіших фактів про пологи © depositphotos.com

 • Бережи сили до потуг і не кричи. Іноді можна зустріти таку думку, що під час пологів можна й потрібно кричати. Але це не так, досвідчений лікар не дозволить кричати породіллі, і може навіть насваритися на тебе, якщо ти почнеш панікувати. Уся справа в тому, що якщо породілля кричить, малюк недоотримує кисень. Крім того, крик виснажує породіллю. А їй же потрібно берегти сили до найголовнішого моменту пологів – потуг, тобто безпосередньо до тієї хвилини, коли треба народити дитину. І дуже важливо, щоб до цього часу жінка не була, як вичавлений лимон.
 • Поза під час пологів – вибір лікаря або породіллі. Теоретично ти можеш сама вибирати, як тобі народжувати – лежачи на спині, стоячи, сидячи навпочіпки, на спеціальному кріслі. Але на практиці позу підкаже лікар залежно від того, які пологи у тебе будуть, якого розміру таз, як лежить дитина.
 • Заповітне число 10. Запам’ятай цю цифру – саме на стільки повинна розкрити твоя матка. І перейми – це результат того, що твоє тіло прагне до заповітної десятки. “Швидко потрапити в десяточку” – ось що значить легко й безболісно народити. Тобто чим швидше твоя матка розкриється до 10 см, тим краще. Активна фаза розкриття матки в середньому триває 4-6 годин.
 • Смішний чи навіть страшненький малюк. Приготуйся до реальності: твій малюк не обов’язково народиться відразу рожевенький і чистенький-гарненький. Шкіра новонародженого може бути й синього, і червоного, і жовтого відтінку. Усе залежить від того, як проходили пологи. Крім того, на тільці малюка можуть бути пігментні плями, прищики. Поки малюка не помиють, його тільце буде вкрите кров’ю й слизом. Але незважаючи на все це, ти його все одно полюбиш. І навіть пробачиш йому все болісні перейми й потуги!
 • Пологи – це далеко не все. Навіть найскладніші пологи – не причина розкисати. Тепер ти не маєш права на слабкість. Принаймні, поки ви з малюком знаходитесь у пологовому будинку й поруч нікому допомогти. Тому приготуйся, що практично відразу після пологів ти піклуватимешся про малечу. І ніхто на світі – нянечка, бабуся – не зможе це зробити краще за тебе. Адже тільки мама може відчути, що, як і коли хоче малюк. 
 • Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *