Будь завбачлива. Якщо це можливо, не виїжджай із крихіткою в час пік. У пробці дитина достеменно почне злитися та вередувати. Краще вибери більш довгий маршрут, але з меншим скупченням машин на дорозі.
Добре закріпи дитяче крісло. Перевір, чи не гойдається воно. Найкраще розмістити крісло в центральній частині заднього сидіння – це найбільш безпечне місце в машині. Автомобільне крісло для немовлят (до 10-13 кг) повинне бути закріплене тільки за напрямком руху. Старші дітки можуть сидіти в кріслі обличчям як уперед, за ходом руху, так і назад, проти нього.
Вклади речі в багажник. Не залишай нічого на задній панелі. Адже при різкому гальмуванні ці речі можуть впасти на малюка, злякати та поранити його.
Заблокуй двері. Маленький натураліст неодмінно спробує смикати за всі доступні ручки. Щоб уникнути неприємностей, заблокуй задні двері.
Пам’ятай про зупинки. Зі сплячим маленьким пасажиром можеш спокійно їхати без зупинок. Але якщо карапуз не спить, тобі доведеться час від часу зупинятися та робити короткі перерви, щоб нагодувати крихітку, погуляти на свіжому повітрі. Якщо малюкові не спиться в машині, заплануй кілька коротких зупинок кожні півтори години та одну довгу (на годину), наприклад, в обідній час.
Не годуй під час їзди. Під час руху автомобіля ніколи не виймай малюка з крісла (наприклад, для того, щоб погодувати груддю). Ти не можеш передбачити ситуації на дорозі! Для старшого карапуза приготуй невеликі перекуси, але годуй дитя лише під час зупинок.
Не перестарайся з кондиціонером. Оптимальна температура в автомобілі – 20-22˚С. Перегрів, як і переохолодження малюка під час їзди може стати причиною інфекції. Якщо ваша подорож нетривала – відмовся від кондиціонера. Якщо ж у машині надто душно, можеш відчинити вікно, але тільки одне.
Захищай від сонця. У теплий сонячний день не забувай закривати шторками вікна автомобіля. Деякі дитячі крісла оснащені спеціальними козирками – вони допоможуть захистити дитину від сонячних променів, що проникають через вікна.
Подбай про зручність. Перш ніж пристебнути дитину ременями безпеки, переконайся, що їй не душно. Перевір, чи не зім’явся одяг на спинці крихітки – це може створювати незручності при сидінні та сковувати рухи.
Борися з нудьгою. Обов’язково візьми в дорогу улюблені іграшки сина чи дочки. На дверях можеш наклеїти яскраві картинки, які дитина зможе розглядати під час подорожі. Ввімкни музику, наприклад, пісеньки з мультфільмів. Також можеш прихопити з собою кілька дитячих книжечок. І якнайбільше розмовляй з карапузом – розповідай йому про те, що ви бачите на дорозі, куди їдете, чим займатиметеся.
Джерело: lady.tochka.net