Інтернет б’є болючіше, ніж кулак

Віртуальне життя вже захопило майже всі прошарки населення. Деяким воно заміняє навіть реал, несучи в примарну далечінь комп’ютерних фантазій.

Однак психологи всього світу б’ють на сполох: інтернет дуже сильно б’є по психіці сучасної людини. Особливо це стосується надзвичайних ситуацій – лякають нас учені зі США.

Суть дослідження

Так учені з Національного інституту дитячого здоров’я і людського розвитку в США дійшли висновку, що залякування людини в інтернеті онлайн сильніше б’є по психіці, ніж фізичні побої або публічні образи.

У 2005-2006 році вони провели міжнародне дослідження за участю 4,5 тис. дітей та підлітків. Випробувані розповідали, чи переживають вони такі почуття: депресію, дратівливість, невдоволення, чи можуть вони зосереджуватися на чомусь після конфліктів в інтернеті.

Учасників опитували, чи били їх, чи ображали, бойкотували в реалі й чи отримували вони неприємні повідомлення та чи переслідували кого-небудь в інтернеті онлайн або по мобільному телефону.

Результат

У результаті з’ясувалося, що жертви інтернет-насильства почуваються безпомічними й самотніми в момент атаки. Річ у тому, що вони не бачать обличчя кривдника й не можуть зрозуміти, хто саме проявляє до них агресію.

У жертв таких нападів рівень депресії значно вищий, ніж у тих, хто зазнає атаки в реалі. При цьому діти й підлітки, які зазнають агресії в інтернеті, вчаться значно гірше.

Американці – жертви інтернету

Торік дослідження тих же вчених засвідчило, що понад 20% американських підлітків як мінімум 1 раз протягом 2-х місяців зазнавали фізичних знущань, 53% – вербальних (за допомогою слів), 51% дітей відчували на собі дію бойкоту, а 13,6% ставали жертвами переслідувань та знущань по інтернету.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *