Нові дослідження показали, що і самі здорові продукти іноді виявляються шкідливі. Наприклад, навіть саме чудове червоне вино може викликати жорстокий напад мігрені, а рис підвищує цукор в крові.
Червоне вино тисне на мізки
У червоному вині може бути шкідливим саме те, що корисно – високий вміст антиоксидантів поліфенолів. Вони, разом з супер-речовиною ресвератролом, виявлений саме в цьому вині, зміцнюють стінки судин і, на думку деяких учених, навіть подовжують життя. Але одна біда – поліфеноли можуть викликати справжню мігрень (причому навіть якщо ви випили всього келих – чисто для здоров'я). Взагалі червоне вино входить у п'ятірку продуктів, що викликають головний біль поряд з витриманими сирами, соєвим соусом і копченостями, інформує Ukr.Media медицина.
Білий рис підвищує цукор у крові
Цілком серйозні британські вчені (бувають і такі), які працюють в Гарвардській школі громадського здоров'я, опублікували в Британському медичному журналі (British Medical Journal) дослідження, яке навряд чи порадує любителів суші і плову. Виявляється, люди, що вживають білий рис частіше 3-4 разів на тиждень, на 10% частіше ризикують захворіти на цукровий діабет 2-го типу. Це такий тип «цукрової хвороби», при якому підшлункова залоза не справляється з переробкою вуглеводів, що веде до сплесків інсуліну та підвищення цукру в крові. При цьому вчені грішать тільки на білий оброблений рис, вживання коричневого необробленого рису на цукор в крові не впливає. Проблема в тому, що в білому рисі менше вітамінів і мікроелементів, зате вище глікемічний індекс (тобто він багатий швидкими вуглеводами).
Мед б'є по зубах і печінці
Натуральний, не підроблений, звичайно ж незамінний засіб при застуді. Але є в меді і своя ложка дьогтю. Наприклад, його не варто сильно нагрівати. При температурі вище 45 градусів починається руйнування корисних ферментів в меді, а при температурі більше 60-80 градусів і зовсім утворюється речовина оксиметилфурфурол, яку визнано потенційним канцерогеном, небезпечним для печінки. Так що якщо вирішили спекти медові плюшки або медівник, то ні в якому разі не додавайте мед в тісто, а насичуйте медком випічку, коли вже дістанете її з духовки і трохи остудіть. З тієї ж причини не варто пити з медом занадто гарячий чай або молоко.
Ще момент: мед – сильний алерген. Причому чим він натуральніше, тим вище. Якщо бджілки харчувалися не цукровим сиропом, а насправді збирали пилок з корисних рослин, то фрагменти цього самого пилку в меді і можуть заставати вас чхати і кашляти. До речі, педіатри радять починати давати мед дітям не раніше, ніж з року, і переконавшись, що у малюка немає на нього алергії.
Вівсянка заважає засвоєнню кальцію
Вже, здавалося б, вівсянка корисна всім і кожному. Але і з нею не все так просто. Вся справа в фітіновій кислоті, яку містить ця крупа. Кислота ця гальмує всмоктування кальцію в кишечнику. Тому гастроентерологи рекомендують тим, хто схильний до остеопорозу (а найчастіше це жінки старше 45-50 років) чергувати ранкову вівсянку з іншими цільнозерновими крупами – гречаною, ячною, кукурудзяною крупами.
З тієї ж причини лікарі не схвалюють і вівсяні моно-дієти: занадто високий ризик вимивання з кісток кальцію. Найкраще поєднувати вівсянку зі свіжими фруктами і продуктами, які допомагають засвоєнню кальцію – сирами, сиром, йогуртом.
Джерело: ukr.media