Бувають такі моменти, коли імунна система не може впоратися зі своїми завданнями.
Імунітет — система організму, яка захищає від різних вірусів і захворювань. Щодня ми піддаємося зовнішнім атакам, які намагаються зруйнувати наш захист. Бувають такі моменти, коли імунна система не може впоратися зі своїми завданнями. Це супроводжується поганим самопочуттям протягом тривалого періоду, слабкістю і частими інфекційними захворюваннями (застуда і головні болі). Якщо ви виявили у себе хоча б одну з цих ознак, варто звернути увагу на такі фактори, інформує Ukr.Media.
Ми є те, що ми їмо
Збалансоване харчування, що містить всі необхідні вітаміни та мікроелементи допомагає організму підтримувати здоров'я. Намагайтеся включати у свій раціон багато свіжої зелені та натуральних продуктів і, за можливості, виключити цукор і його продукти. Мікроби у кишечнику розмножуються, коли ми годуємо їх цукерками та солодощами. Різні прянощі, такі як мускатний горіх, куркума, кардамон, розмарин, чебрець, гвоздика, імбир і кориця також благотворно впливають на імунітет.
Вітамін Д
Вітамін Д грає одну з найважливіших ролей в організмі. Достатній рівень цього вітаміну допомагає підтримувати здоров'я кісткової системи та зміцнює імунітет. Головним джерелом вітаміну Д є сонячне світло, тому після тривалої похмурої погоди у більшості людей виявляється його дефіцит. З появою сонця, намагайтеся проводити хоча б 25-30 хвилин на свіжому повітрі, щоб заповнити баланс природним шляхом. Також, велика кількість вітаміну міститься в яйцях, жирній рибі та молочних продуктах.
Водний баланс
Зневоднення не тільки негативно позначається на вашій красі, а й на загальному самопочутті — організм дуже швидко втомлюєтеся, стає розсіяним і підвищується тривожність. Все це має великий вплив на імунітет і призводить до застудних захворювань.
Найкраще пити часто невеликими ковтками протягом усього дня. Також корисно випивати склянку теплої води вранці натщесерце. Це благотворно впливає на травну систему та імунітет в цілому. Якщо ви відчули головний біль, перш ніж приймати таблетку, спробуйте випити склянку води. Можливо, ваш організм подає сигнал про нестачу води.
Режим сну
А ви знали, що люди, які мають проблеми зі сном, найчастіше схильні до захворювань? Організм не встигає відпочити і перебуває у стресовому стані. Це може привести до зайвої ваги і ослаблення імунітету. Доведено, що дорослій людині потрібно 7-8 годин сну на добу, але не більше 10, адже, це навпаки погіршує його якість. При цьому лягати слід не пізніше 11 годині ночі. Саме в цей час починається регенерація всіх клітин і виробляється мелатонін — гормон росту.
Гігієна порожнини рота і рук
Протягом усього дня руки взаємодіють з різними поверхнями та на них накопичуються бактерії. Дотримуйтесь кілька правил миття рук щоб вчасно зупинити поширення бактерій: до і після приготування їжі; перед їжею; після туалету, ігор з тваринами і виносу сміття; і під час хвороби.
У роті також мешкають мільйони бактерій, однак важливо знати, що від вас залежить яких з них буде більше — хороших чи поганих. Стандартні правила догляду за ротовою порожниною: чистка зубів два рази на день вранці та ввечері; чистка язика після пробудження (за ніч на ньому накопичується наліт); зміна зубної щітки раз на місяць; використання зубної нитки після кожного прийняття їжі (залишки їжі між зубами є джерелом гнильних бактерій).
Фізичні навантаження
Рух — це життя. Мало хто приділяє цьому належну увагу. Особливо у холодний сезон. З приходом теплих днів, всі згадують про літні канікули та починають різко займатися спортом. Це — не є добре, фізичну активність потрібно підтримувати кожен день. Що ж робити тим, у кого зовсім немає часу на заняття спортом? Заведіть свій будильник на 15 хвилин раніше і почніть робити ранкову зарядку. Використовуйте сходи замість ліфтів. Навіть 40 хвилинна піша прогулянка значно зміцнить ваш імунітет.
Стрес
Стрес у повсякденному житті неминучий. Крім недосипу і нестачі фізичної активності, джерелом стресу може стати будь-яка не задовольняюча вас подія. Якщо ви відчуває напругу, спробуйте відкласти всі свої гаджети та електронні пристрої, включити розслаблюючу музику або просто побути в тиші.
Будучи наодинці з самими собою, поміркуйте чи варто та чи інша подія ваших переживань? Якщо ж проблема значуща, то її потрібно вирішувати, від поганого настрою вона нікуди не зникне. Зрештою, не забувайте прислухатися до вашого організму і давати йому відпочити. Це можна зробити різними способами, починаючи від часу з друзями, закінчуючи переглядом улюбленого серіалу лежачи на дивані!
Джерело: ukr.media