Алергія у дітей © depositphotos.com
Алергія у дітей, особливо влітку, виникає з різних причин. Для того, щоб лікувати сезонну алергію у дитини, необхідно дізнатися, чим саме вона була спровокована. На що може бути алергія влітку і як вона лікується – дізнайся в статті tochka.net.
Види алергії у дітей
- Алергія на пил. У більшості випадків алергія виникає на окремі компоненти пилу, як наприклад, пилові кліщі та продукти їх життєдіяльності. Також у дитини може початися реакція на пилок рослин, спори цвілі, частинки волосся, дерева, які теж містяться в пилу.
- Алергія на тополиний пух, а якщо бути точними – на пилок. Тополиний пух сам по собі не є алергеном, проте він розносить пилок рослин, дратуючи людей, схильних до алергії. Зазвичай пік сезону припадає на початок червня, але триває поліноз до кінця цвітіння трав.
- Алергія на тварин. Цей вид алергії розвивається не від шерсті наших домашніх улюбленців, як прийнято вважати. Дискомфорт спричиняють саме протеїни, що містяться в шкірі і слині кішок, собак та інших тварин. Тому алергічні реакції можуть виникнути і при близькості «гіпоалергенних» тварин.
Дитяча алергія на домашніх тварин © depositphotos.com
- Харчова алергія. Цей вид важко розпізнати, адже неадекватну реакцію організму може викликати практично будь-який продукт. Найчастіше діти погано переносять коров’яче молоко, полуницю, цитрусові і деякі білкові продукти (рибу, яйця, горіхи).
- Крім того, можемо відзначити алергію на укуси комах, проте вона зустрічається не так часто.
Алергія у дітей © depositphotos.com
Причини розвитку алергічної реакції
Якщо у одного з батьків спостерігається алергія, це на 30% зумовлює ймовірність, що і у дитини вона буде. А якщо обоє батьків страждають від алергічної реакції, то дитяча алергія буде імовірна на 60%.
Іноді розвиток алергії у дитини буває спровоковано харчуванням мами. Якщо вона активно споживала копченості, цитрусові, шоколад, горіхи, екзотичні фрукти, то не дивно, що дитина не зможе їх їсти без наслідків.
Дитяча алергія на цвітіння © depositphotos.com
Недолік годування грудьми теж може в майбутньому спровокувати алергію, оскільки малюк недоотримав корисних речовин з молока матері.
А взагалі, на виникнення алергії, за лікарем Комаровським, впливають два фактори: ранній вік, а саме на етапі формування імунітету або за надлишку в організмі антигену.
Симптоми алергії
Розпізнати алергію за зовнішніми ознаками не так вже й складно, але вони можуть проявлятися в різноманітних формах.
- Атопічний дерматит або діатез.
Дрібні червоні висипання можуть проявитися ще в дитячому віці, а також зберігатися до дорослого віку. Атопічний дерматит іноді супроводжується алергічним ринітом та кропив’янкою.
- Алергічний риніт.
Тривале запалення слизової оболонки в носі, що супроводжується нежиттю, чханням, ускладненим диханням. Може проявлятися сезонно, в більшості випадків це реакція на пилок і пилового кліща. Якщо запустити цей вид алергії, можливий розвиток набряку Квінке.
Алергія у дітей © depositphotos.com
- Кропив’янка.
Це дрібні висипання на шкірі, що сильно схожі на укуси комах або ураження шкіри кропивою. Вони, як правило, сильно сверблять, і діти схильні розчісувати їх до ранок.
- Алергічний кон’юнктивіт.
Характеризується набряком верхнього і нижнього віка, сверблячкою, рясномим сльозовиділенням, світлобоязню, відчуттям стороннього тіла в оці. Така реакція може бути як сезонною, так і цілорічною.
- Бронхіальна астма.
Ускладнене дихання, пов’язане зі значним звуженням дихальних шляхів. У дитини можуть спостерігатися напади задухи і сильний кашель, які супроводжуються хрипами і свистом.
Лікування дитячої алергії
Лікуванням алергії може займатися тільки лікар-алерголог. Він пропише необхідні препарати і призначить певний режим харчування і способу життя в цілому.
Алергія у дітей © depositphotos.com
Після підтвердження алергії у дитини необхідно:
Повністю вилікувати алергію практично неможливо, але можна прибрати симптоми та досягти стійкої ремісії, яка може тривати роками.
Раніше ми писали про різні види весняної алергії та її симптоми. Читай про це тут.
Джерело: lady.tochka.net