Дізнайтеся, у що варто перестати вірити всім вагітним.
Вагітність – трепетний час для кожної жінки, тому майбутню маму краще не хвилювати. Давайте розвіємо 10 найбільш популярних міфів про вагітність та пологах, в які всі вірять і бояться, інформує Ukr.Media.
По формі живота можна визначити стать дитини
Раніше, коли не було УЗД, наші бабусі намагалися навмання визначити стать дитини за формою і розміром живота, в тому числі. Але немає жодних доказів що підтверджують такі здогади, так як на форму живота впливають тільки розмір дитини і її положення.
Широкі стегна – показник легких пологів
Стегна візуально здаються широкими через велику клубову кістку – найвища частина стегон, але вона ніяк не задіюється в пологах, тому на те, як вони будуть протікати ніяк не впливає. Під час пологів важливий впускний канал – круглий отвір в середині тазу, він у кожної жінки різний, але побачити його зовні неможливо.
Часті УЗД шкодять дитині
Відсутність шкоди УЗД вже давно доведена, так як в основі ультразвукового дослідження лежать високочастотні хвилі, які відбиваються від плоду. УЗД може бути шкідливе тільки якщо проводити це дослідження дуже довго, але медики цього не допускають.
Вагітним не можна лежати на животі
Жінка може спати на животі до тих пір, поки їй це зручно, нашкодити дитині неможливо. Плід у животі надійно захищений м'язами матки, тому можете не хвилюватися.
Набрана вага піде під час пологів
Звичайно, вага, набрана під час вагітності, складається не тільки їх жирових відкладень, це і вага дитини, плаценти, навколоплідних вод, матки, грудей, збільшення обсягу крові і рідини. Будьте готові до того, що під час пологів йде тільки вага дитини, плаценти і навколоплідних вод. Через кілька тижнів після пологів поступово підуть набряки і зайва рідина, але, щоб позбутися від жирових відкладень, доведеться постаратися.
Кесарів розтин – легкий і безпечний спосіб розродження
Багато жінок вважають, що кесарів розтин – це більш легкий і безпечний спосіб розродження, ніж природні пологи, але це не так. Різниця в тому, що при кесаревому розтині біль з'являється не під час пологів, а після. Крім того, після кесаревого розтину дуже довгий відновлювальний період, існує безліч можливих ускладнень, як після пологів, так і під час наступної вагітності.
Вагітним не можна піднімати руки вгору
Існує думка, що якщо жінка буде піднімати руки вгору під час вагітності, дитина заплутається пуповиною і може задихнутися. Але те, що жінка піднімає руки вгору чи ні, ніяк не пов'язано з тим, чи буде обвиття пуповиною, це залежить зовсім від інших факторів. Але навіть якщо малюк обмотаний пуповиною, акушерка під час пологів швидко зніме її і ніяких негативних наслідків для малюка не буде.
Вагітним не можна контактувати з кішками
Кішок пов'язують з небезпечною під час вагітності хворобою – токсоплазмозом, однак не всі кішки є його переносниками і не тільки кішки. Набагато простіше підхопити хворобу, з'ївши недоварене м'ясо або забираючи відро для сміття без рукавичок.
Трохи алкоголю не зашкодить плоду
Якщо вагітна жінка вживає алкоголь, він обов'язково потрапить через плаценту до плоду і зовсім не важливо, чи це келих вина, пива чи щось міцніше. В науці існує навіть спеціальна назва для психічних чи фізичних дефектів, викликаних вживанням матір'ю алкоголю під час вагітності – фетальний алкогольний синдром. Тому під час вагітності від вживання алкоголю все-таки слід зовсім утриматися.
Токсикоз буває тільки на початку вагітності
Нудота – один з перших "симптомів" вагітності. Але всупереч поширеній думці, що токсикоз може турбувати тільки в першому триместрі, це не так. Деякі жінки можуть мучитися від нудоти до 20 тижнів, деякі відчувати нудоту протягом всієї вагітності, а деяких, токсикоз може спіткати на останніх тижнях вагітності.
Джерело: ukr.media