Які хвороби можна підхопити на власній дачі, розповіли інфекціоністи

Інфекціоністи розповіли, якими хворобами можна заразитися на дачній ділянці. За їх словами, перше, що слід зробити, — захиститися від правця. Це серйозне інфекційне захворювання, під час якого бактерії можуть пошкодити нервову систему, спричинити болісні м'язові спазми, судоми і навіть призвести до летального результату. Інфекцію можна підхопити, наприклад, під час робіт із ґрунтом, оскільки збудники живуть у землі, гної та кишківнику деяких тварин. Інкубаційний період хвороби становить від трьох днів до трьох тижнів, і головним заходом профілактики є вакцинація, інформує Ukr.Media.

Усі люди, які 10 і більше років не вакцинувалися, мають зробити щеплення проти правця, перш ніж виїжджати на дачу, наголосили лікарі.

Якщо людина не встигла зробити щеплення, але дістала травму під час робіт на дачі, необхідно обробити рану і якнайшвидше звернутися до лікаря.

Також існує ризик зараження лістеріозом, який викликається бактеріями, що мешкають на рослинах і в ґрунті. Симптоматика захворювання схожа з грипом: пацієнти можуть скаржитися на збільшення печінки і селезінки, а також на діарею. Вагітні жінки повинні особливо остерігатися цієї інфекції, оскільки вона здатна викликати викидні або сепсис у новонароджених. За появи перших симптомів важливо негайно звернутися до лікаря для призначення антибактеріальної терапії. Тому медики настійно рекомендують дачникам бути обережними під час роботи із землею, частіше мити руки і міняти одяг після роботи на городі.

Також серед поширених захворювань, які можна підхопити на дачі, виділяють гельмінтози, такі як ентеробіоз, аскаридоз і токсокароз. Інфікування відбувається через землю або овочі, зокрема, зелень. Перші ознаки у хворого можуть нагадувати кишкові розлади: виникають нудота, сонливість і апатія.

Якщо дійсно порушується якість життя, то буде корисно здати аналіз на глисти після земляних робіт, рекомендували інфекціоністи.

Вони додали, що слід ретельно мити й обробляти руки, а також овочі, фрукти, зелень і ягоди, зібрані з городу.

Не варто забувати про кліщів. Це переносники небезпечних захворювань, таких як бореліоз і кліщовий енцефаліт, тому дачникам варто одягатися в закритий одяг і використовувати репеленти. На додачу до цього необхідно оберігати себе від кишкових інфекцій, пити тільки чисту, кип'ячену воду і ретельно мити руки, а також усі продукти, зібрані з городу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *