Людям після 40 років потрібно проходити обстеження у офтальмолога щорічно.
10-16 березня 2019 року – Всесвітній тиждень боротьби із глаукомою. Серед захворювань, які призводять до сліпоти, що настає непомітно і часто безсимптомно, одним з головних є глаукома, інформує Ukr.Media.
Причини глаукоми
Це захворювання очей, яке може протікати безболісно, супроводжується пошкодженням структури зорового нерва і сітківки ока. Основними причинами глаукоми є:
- підвищення внутрішньоочного тиску;
- погіршення кровообігу тканин ока;
- дистрофія і атрофія зорових волокон;
- здавлювання нервових волокон ока в зоні їх виходу з очного яблука.
Симптоми глаукоми
У багатьох випадках, початкова стадія глаукоми не має вираженої симптоматики. Очевидні симптоми глаукоми зазвичай виникають тоді, коли ушкодження зорового нерва вже мають незворотні наслідки.
У хворого звужуються межі поля зору і людина бачить не повну картину. З розвитком хвороби іноді виникає ефект тунельного зору. В полі зору при розгляданні об'єктів і предметів з'являються круги, кільця або світіння.
При гострому проявленні глаукоми спостерігається раптове погіршення зору, гостра біль в оці, яка може віддавати в голову, поява різнокольорових кіл і ореолів, якщо дивитися на джерело світла. Іноді виникають нудота і блювота. Гострий напад глаукоми – це привід негайно звернутися до лікаря, щоб уникнути сліпоти.
Профілактика і лікування глаукоми
Основним моментом у профілактиці глаукоми є профілактичні огляди у лікаря-офтальмолога, тому що хвороба на ранній стадії може прогресувати практично безсимптомно і визначити початок глаукоми може тільки кваліфікований діагност при проведенні необхідних досліджень. Профілактичні огляди рекомендується проходити раз на рік всім людям старше 40 років.
Лікувати глаукому народними засобами ані в якому разі не можна. Медикаментозну терапію і тактику лікування повинен призначати кваліфікований фахівець після комплексного обстеження. Правильний підхід і своєчасне лікування допоможуть зберегти зір на довгі роки.
Джерело: ukr.media