Минуло три місяці з найщасливішого дня у житті вашої родини. Багато чого змінилося. І перш за все твоя дитина. Для тебе вона вже зовсім не схожа на немовля і здається такою дорослою.
Малюк уже важить приблизно 5,5 кг, чи навіть більше. Ріст міг збільшитися до 60 см. Та якщо ваша малеча не відповідає середнім показникам, хвилюватися не варто. Головне, щоб дитина поводилася спокійно, не плакала та мала нормальний апетит.
Психічний розвиток 3-місячного малюка
Малюк уже фокусує погляд на обличчі, прислухається до голосу. Якщо почує татка чи матусю, може задоволено щось пробелькотіти.
У дитини з‘являється “комплекс пожвавлення”: малюк 2-3 хвилини жваво рухає ніжками й ручками. До того ж уже вміє підніматися на ручках, лежачи на животику, тримає голівку.
Ось тут необхідно бути особливо уважною! Саме з 3 місяців малюк почне тебе дивувати мало не щохвилини. То лежить, то раптом, зовсім несподівано перевернеться зі спинки на животик. Тому не залишай малюка самого лежати на високо піднятому місці – він може впасти.
Перше загартування 3-місячного малюка
Пам‘ятай, температура в кімнаті – не вища 22 градусів. Провітрювати необхідно 5 разів на день. На ніч необхідно провітрити капітально, а малечу винести в іншу кімнату.
Саме 3-місячного малюка можна привчати спати надворі, це для нього дуже корисно. Взимку прогулянка може тривати до 2 годин, при температурі до -5. Як правильно одягти дитину на прогулянку, дізнайся з попередньої статті.
Улітку можна гуляти й довше – до 3 годин, при температурі не більше +30, за умови, що малюк перебуває у тіні.
Після купання у воді температурою 36-37 градусів обережно облийте малюка водою, яка на один градус прохолодніша (35-36 градусів).
Щоранку вмивайте малюка водичкою, температура якої 28 градусів. При цьому мийте оченята, вушка, носик і ручки.
© ThinkstockМасажі та повітряні ванни
Не забувай дати малюку розслабитися деякий час без одягу у теплій кімнаті. Ці процедури можна поєднати з масажем та гімнастикою.
Ніжно погладь ручки дитини у напрямку від кисті до плеча, ніжки – від стопи до паху.
Але пам‘ятай: пахову ділянку масажувати не можна!
Обов‘язково зроби легкий масаж животика – круговими рухами за годинниковою стрілкою.
Коли малюк лежить на спинці, дай йому у ручки свої пальці, нехай він намагається підтягнутися.
А коли малеча лежить на животику, підстав йому під стопи руку, щоб він від неї відштовхувався та спробував повзти. А ще поклади перед дитиною яскраву розвиваючу іграшку, щоб малеча намагалася її дістати.
Джерело: lady.tochka.net