Легкі, соковиті, повітряні, з хрусткою золотою скоринкою: вони ідеальні. Ділимося рецептом. Драники такі гарні, що їх завжди мало, інформує Ukr.Media.
Інгредієнти
- Картопля — 10-12 шт.;
- Сметана — 1 ст. ложка або молоко (об'єм дорівнює злитій рідині);
- Борошно — 1-2 ст. ложки (необов'язково, але якщо все ж таки вирішили додати);
- Цибуля — 2-3 шт.;
- Олія для смаження, сіль, чорний перець.
Приготування
Крок 1. Картоплю очистити, натерти на тертці. Не на найбільшій — на дрібній, з невеликими круглими отворами.
Хитрість 1. Вибір картоплі — частина успіху драників. Кращі виходять із сортів картоплі з жовтою м'якоттю: картопля більш щільна, більш крохмалиста, менше рідини (соку). У результаті драники виходять не сухими, а соковитими, пишними.
Хитрість 2. Від методу подрібнення і залежить все. Якщо натерти картоплю на великій тертці — будуть драники дуже хрусткими, з консистенцією — "смужками" з натертої картоплі.
Вони дуже хрусткі, часто тонкі, але швидко грубіють, гарні лише у гарячому вигляді.
А якщо хочемо саме ніжні, трохи м'які, але все ж таки з легким приємним похрускуванням, дуже соковиті — потрібна дрібна тертка. А краще м'ясорубка — будуть ще соковитішими, повітрянішими, ніжнішими.
Чому не блендер? Найчастіше сильно подрібнює, і відокремлюється багато соку. У результаті деруни тонкі, сухі.
Крок 2. Якщо утворилося багато рідини, треба злити. І навіть якщо не багато — теж злити. І замінити ложкою густої сметани.
Хитрість 3. Сметана дасть ніжну консистенцію і не дасть драникам темніти, ставати синьо-коричневими.
А ще воду можна (і потрібно) замінити молоком. Але — у разі, якщо вирішимо додати 1-2 ст. ложки борошна.
Без борошна не варто боятися готувати: головне, щоб консистенція картопляного тіста, якщо можна так назвати — була густою. Щоб не розтікалися на сковорідці.
Крок 3. Подрібнити на тертці (м'ясорубці) цибулю. Додати до картоплі, поперчити на свій смак, посолити.
Крок 4. Змішуємо до густої однорідної маси, що нагадує звичайне тісто для драників — дуже густої сметани.
Тісто не повинно литися з ложки.
Хитрість 4. Не додаємо яйце — нічого з драниками не станеться поганого. Навпаки: саме яйця, особливо у великій кількості, роблять драники щільними, важкими, що швидко втрачають ніжність та висоту. Вони перетворюються на нудні плоскі млинці.
А винен білок — при нагріванні відбувається коагуляція білка, він згортається.
І дає жорсткість, надто "з'єднуючи" картоплю. Тому драники будуть з яйцем більш щільні, менш легкі та ніжні. І позбавляються частини картопляної соковитості.
Вони не розпадаються? Ні. Головне — смажити правильно.
Крок 5. Розігріти сковорідку (не з надто тонким дном). Олія має закипіти — але її не повинно бути надто багато: вийдуть майже чипси або картопля фрі. Хто любить готувати на смальці — чудовий варіант.
Ложкою швидко викласти на сковорідку, смажити з двох сторін до золотистого кольору на середньому вогні. На малому — повільно "позолотяться", будуть як "варені". На сильному — стануть жорсткими. І часто не регулюйте вогонь — картопля втрачає соковитість.
Хитрість 5. А щоб драники стали ніжнішими, при смаженні з другої сторони можна накрити кришкою.
І постаратися бризнути водою — небагато, намочити долоню і бризнути на киплячу олію. І дуже, дуже швидко накрити кришкою.
Це розпушить драники, високо підніме їм боки, дасть соковитість — особливо якщо щось пішло не так чи драники сухуваті, чи не просмажуються, а підгоряють.
Подавати хоч у гарячому вигляді, хоч у холодному — ці драники у будь-якому вигляді гарні. Зі сметаною, маринованими грибочками або грибним соусом — або просто так гарні.
Смачного!
Джерело: ukr.media