Ви напевно брали їх у ресторані, а, згідно з опитуваннями, більшість отруєнь припадає саме на ці страви. Ми вирішили ознайомитися зі статистикою і готові розповісти про найнебезпечніші страви, які може принести офіціант, інформує Ukr.Media.
Кетчуп у пляшці
Чи знаєте ви, що у закладах, де активно використовують кетчуп, наприклад, у бургерних чи кафе, де акцент роблять на фастфуд, кетчуп, що залишився наприкінці дня, ніхто не викидає? Жоден раціональний власник ресторану не може дозволити собі таку розкіш — позбавлятися продуктів. Тому залишки просто змішують в одній пляшці. Сказати, що пляшки не завжди стерильні, нічого не сказати.
Соуси, які тримають відкритими
Ті соуси, які кухарі готують самостійно, найчастіше зберігаються у відкритій ємності. Такий соус призначений для використання протягом кількох годин, проте, якщо у закладі заведено готувати соус з початку робочого дня є ймовірність, що його ніхто не замовить. І як ми вже говорили, продукти без потреби ніхто не викидає. Тому соус може зберігатися довгий час, і хто знає, за якої температури.
Вода у ресторані не завжди безпечна
Найчастіше воду приносять або у пляшці, або пропущену через фільтр. Однак ви не можете знати, наскільки часто змінюється фільтр у другому випадку, і як добре він очищає воду, яку персонал набирає з-під крана. Звичайно, все залежить від регіону, однак у більшості точок нашої країни пити воду безпосередньо з-під крана настійно не рекомендується. Небезпечні бактерії та важкі метали не повинні входити до вашого раціону.
Страви на роздачі — бомба сповільненої дії
Усі ми зрідка відвідуємо заклади, де страви збираються із кількох контейнерів на роздачі. З одного боку, можна самостійно оцінити зовнішній вигляд продуктів, не відходячи від каси, а з іншого — ви не знаєте, як давно вони не накриті і при кімнатній температурі. Ще гірше, якщо ви вирішили пообідати у такому буфеті у спеку. Отруєння буквально гарантоване.
Фреші
Свіжий сік завжди дорожчий за пакетований, але чи краще він? Згідно з опитуваннями, фреші частіше за інші напої стають причиною отруєнь. Вся річ у тім, що ви не знаєте, наскільки добре співробітник ресторану помив руки і обробив соковитискач. В результаті отримуєте небезпечні бактерії на додаток до вітамінів, що містяться у соку.
Джерело: ukr.media