Застуда й нежить бояться петрушки!

Для більшості батьків симптоми ГРВІ очевидні. Це чхання, набрякання слизової носа, головний біль і виділення з носа. Іноді слідом за цими «невинними» симптомами приходять більш важкі захворювання, такі як ларингіт, бронхіоліт, пневмонія та навіть енцефаліт. Тому дуже важливо вчасно звернутися до лікаря для встановлення «винуватця» захворювання й призначення відповідного лікування.

«Просто» нежить чи…?

Щоб встановити діагноз, лікар повинен уважно оглянути дитину й проаналізувати симптоми захворювання, а також ознайомитися з лабораторними аналізами. Якщо все це не викликає особливих побоювань, тобі треба лікувати «просто» нежить (риніт або, інакше кажучи, запалення слизової оболонки порожнини носа).

Попри гадану легкість захворювання, ставитися до нього легковажно не варто з кількох причин.

По-перше, «забитий» носик для малюка, життя якого складається здебільшого зі сну й годування – чимала проблема. Спробуй-но гарненько прикластися до маминих грудей, якщо носик не дихає!

По-друге, спати з відкритим ротиком дуже незручно – дихання через ротик сушить слизову ротової порожнини, дитина, не виспавшись, прокидається, вередує.

По-третє, тривалий або частий нежить може призвести до ускладнень. При нежиті відбувається посилене виділення вмісту придаткових пазух у носові ходи. Набрякання слизової носа може перекрити отвори, що з’єднують пазухи й носик. Це сприяє розмноженню бактерій і може призвести до розвитку синуситу (запалення придаткових пазух носа).

Крім того, можливе припинення нормального сполучення між порожниною вуха й носовим ходом, що може призвести до отиту – бактеріальної інфекції середнього вуха. Регулярне відсмоктування слизу з носових ходів малюка – обов’язкова процедура! Робити це можна спеціальним відсмоктувачем або звичайною грушею.

Часто повторюваний риніт може також стати основною причиною гаймориту (запалення в придаткових пазухах носа) і етмоїдиту (запалення лобової й верхньощелепної пазух). Не стався до нежитю маляти легковажно!

Як вберегти дитину від нежитю

Попри те, що ГРВІ приходять восени, сама по собі холодна погода спричиняє захворювання. Просто люди дедалі більше часу проводять у закритих, рідко провітрюваних приміщеннях, що збільшує можливість контакту з вірусами. Першим щитом на шляху ГРВІ є часте провітрювання приміщення. Другий щит – імунітет дитини. Підтримай її відповідними до віку малюка вітамінними напоями, загартовуючими процедурами.

Лікуємо нежить аптечними засобами?

Май на увазі: препарати від нежитю, що відпускаються без рецепта, підходять лише для того, щоб тимчасово очистити носові ходи й придаткові пазухи дитини. Ними можна скористатися у гострий період захворювання, якщо малюку важко смоктати грудь. Якщо застосовувати їх тривалий час, це може спричинити розбухання слизової оболонки і закупорку носових ходів. Допоможи малюку більш м’якими засобами.

Чим лікуємо нежить маляти

Убити вірус медикаментами доволі складно, особливо якщо йдеться про найменших діток. Найкраще з незваним гостем впорається сам організм. А от допомагати йому в цьому треба обов’язково.

Вірний союзник у боротьбі за здоров’я носика – тепле питво у великих кількостях. Воно сприяє розрідженню слизу й очищенню носових ходів.

Дуже добре допомагають теплові процедури. Можна, наприклад, прогріти гайморові пазухи малюка звареним вкруту й загорнутим у носову хустинку курячим яйцем або компресом із сиру. Розсипчастий сир нагрій на водяній бані, загорни в марлю й поклади на носик дитині. Такий компрес ефективний тим, що сир щільно прилягає до носика, забезпечуючи рівномірне прогрівання.

Дихальні шляхи проекційно пов’язані зі стопами, тому ефективним є розтирання подушечок під пальчиками на ніжках маляти якимось бальзамом, змішаним порівну з дитячим кремом або будь-яким жиром. І старий бабусин засіб: надягни малюку тонкі бавовняні шкарпеточки, а зверху – вовняні з насипаною в них сухою гірчицею. Нехай дитина спить у них всю ніч, це добре прогріє їй ніжки.

«Загубимо» нежить, граючи у схованки. Якщо в малюка немає температури, інгаляції – один з найефективніших способів боротьби з нежитем і чудова профілактика гаймориту. На жаль, він годиться для вже не найменших діток, з якими можна, наприклад, влаштувати гру у схованки. Нехай тато (бабуся, брат, улюблена іграшка) шукає малюка, а він ховається у спеціальному «будиночку», де парує свіжозварена картопля. Щоб маля не обпекло пальчики, посидьте там разом, доки в кімнаті йде активний пошук шмаркатих гравців! Усю лікувальну частину картопляна пара виконає самостійно, і, повір, – дуже ефективно!
 
Ще один спосіб позбутися нежитю – масаж. Нескладні масажні вправи слід виконувати по кілька разів на день. Вони добре стимулюють кровообіг і зменшують набряк слизової, полегшуючи маляті дихання.

1. Вказівними пальцями обох рук м’яко пройдися навколо очей дитини, над брівками, потім поступово спустися до носика й помасажуй «точку індіанки».

2. Легкими круговими рухами помасажуй точечки біля внутрішнього куточка ока малюка. Поступово спускаючись униз, помасажуй точки на краю кісткової тканини носика й крил. Потім – точки біля основи крил носика. Повтори ці рухи 4-5 разів.

Чарівні краплі від нежитю. Сік каланхое пір’ястого (або бріофіллюма) – одні з найефективніших ліків від нежитю. 3-4 крапельки в кожну ніздрю кілька разів на день добре знімають запалення. Не хвилюйтеся, якщо дитина кілька разів сильно чхне – це прочистить його носові ходи.

Добре зволожить і продезінфікує вражений нежитем носик відвар лікарських трав (1 ст. ложка кори дуба, календули або ромашки, на твій вибір на 1 склянку окропу).

До соку нашої петрушки небайдужі навіть йоги! Вони радять давати його дітям мало не з перших днів життя, а при нежиті присвоюють цьому засобу № 1. Потовчи в ступці невеликий пучок петрушки, видави сік через марлю. Крапати по 1 крапельці 3-4 рази на день щонайменше два дні.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *