Хліб, як і більшість хлібобулочних виробів, має короткий термін зберігання і починає псуватися через кілька днів після його приготування. Він може швидко зіпсуватися у вологому середовищі, що ускладнює його збереження свіжим у спеку, інформує Ukr.Media.
Зберігання в хлібниці
Попри те, що багато хто зберігає хліб у хлібниці, експерти радять у спеку використовувати інший метод: адже різкі перепади температур і висока вологість можуть зробити хлібницю небажаним місцем для зберігання.
Чи можна зберігати в холодильнику?
У холодильнику хлібобулочні вироби зберігаються краще, але таке зберігання може негативно позначитися на текстурі та смаку хліба.
Коли хліб зберігається за низьких температур, близько 0°C або нижче, волога піднімається на поверхню коржа, де вона випаровується, що призводить до зміни ваги та смаку.
А що щодо пакетів?
У теплу погоду слід уникати паперових і пластикових пакетів, оскільки вони не забезпечують циркуляцію повітря, що необхідно для продовження терміну придатності хліба.
Пластикові пакети сповільнюють висихання хліба, що збільшує ризик накопичення вологи й утворення цвілі.
Волога, що міститься в хлібі, також з більшою ймовірністю випаровується і затримується в пластику, внаслідок чого він стає живильним середовищем для мікробів.
Паперові пакети з пекарень також не ідеальні, оскільки вони витягують вологу з хліба, внаслідок чого він швидше висихає.
То де ж у спеку краще зберігати хліб?
На думку німецького експерта з харчування Біргіта Бренделя, найкращий спосіб зберігання хліба у спеку — це керамічні контейнери, адже вони повітропроникні та забезпечують обмін повітря і вологості, що запобігає появі плісняви та допомагає хлібу не зіпсуватися.
А для досягнення оптимальних результатів нарізаний хліб слід зберігати зрізаною стороною вниз, щоб він довше зберігав свіжість.
Джерело: ukr.media