Бодіфлекс: дихай і худни

: body — тіло, flex – розтяжка).

Ця методика була подарована світу пампушкою Грір Чайлдерс. Вона відчайдушно хотіла схуднути, перепробувала безліч методик і зрештою винайшла свою. Вона відкрила, що правильне дихання багаторазово посилює ефект від фізичних вправ, і склала комплекс вправ на основі свого відкриття. Під час занять бодіфлексом спалювання жиру відбувається за рахунок збагачення крові киснем, що надходить в організм завдяки глибокому та правильному диханню. Цей метод хороший ще й тим, що, крім зайвих кілограмів, забирає з організму віруси, бактерії та паразитів – збудників багатьох хронічних захворювань.

Основа бодіфлекса — у затримці дихання (спершу на 3-5 секунд, потім – на 10 і більше), що чергується з глибокими вдихами. При цьому відбувається підвищена вентиляція легенів. До дихальних практик додають вправи на розтяжку, що сприяє масажу внутрішніх органів, активізує лімфоплин і приводить до поліпшення обміну речовин, гарного самопочуття та бажаних форм.

Заняття з бодіфлексу можна відвідувати у фітнес-клубі або тренуватися вдома, опанувавши дихальні практики самостійно.

Почни тренування

1. Правильна стійка: ноги на ширині плечей, трішки нахилися вперед й обіприся руками на ноги, злегка зігнувши їх у колінах. Сідниці при цьому відведи назад, а долоні поклади на 2-3 см вище колін. У цьому положенні починай виконувати дихальні вправи.

2. Дихальні вправи:
– видихни все повітря з легенів через рот;
– різко та швидко вдихни через ніс, максимально наповнивши повітрям легені;
– використовуючи діафрагму, з силою видихни все повітря через рот, видаючи голосний звук «фух»;
– затримай дихання й втягни живіт на 6-8 секунд: втягни шлунок і підніми його догори, наче засовуючи його під ребра. Саме ця практика робить живіт пласким і стимулює внутрішні органи. Зберігай живіт плоским і не видихай 6-8 секунд, у цьому положенні виконуючи вправи на розтяжку, про які ти прочитаєш нижче;
– на заключному етапі варто розслабитися та зробити вдих, опустивши м’яза живота. Якщо ти все зробиш правильно, то відчуєш, як повітря енергійно розходиться по легенях.

Увага:
– завжди стеж за правильністю дихання: вдихай лише через ніс, а видихай через рот;
– якщо на перших заняттях паморочиться голова, перерви вправу та відпочинь: організму потрібна адаптація до нових навантажень;
– виконуй вправи на голодний шлунок, або щонайменше через дві години після їжі. Найкращий час для бодіфлекса — ранній ранок. Це гарантує тобі заряд бадьорості на весь день.

3. Вправи на розтяжку
Призначені для того, щоб можна було підтягувати м’язи й водночас боротися із зайвою вагою, адже при напруженні або розтяжці будь-якої частини тіла в неї надходить більше кисню, а отже відбувається спалювання жиру. Існують ізотонічні й ізометричні розтяжки.

В ізотонічних вправах задіяний власний опір тіла. Зімкни руки у велике коло перед грудьми та з’єднай пальці. Лікті підніми, а кінчиками пальців однієї руки вприся в кінчики пальців іншої руки. І відчуй, як напруження розходиться по всій руці та передається в грудну клітку.

Ізометричні вправи тренують одну групу м’язів відносно іншої групи. Наприклад, витягни руку, стисши її в кулак, відчуй, як напружуються м’язи в усій руці.

Про всі варіанти вправ на розтяжку ти можеш дізнатися у фітнес-інструктора, відвідавши кілька занять із бодіфлексу в спортивному комплексі. Також він зможе проконтролювати, чи правильно ти навчилася дихати і, якщо буде потреба, — виправити помилки. Якщо тобі сподобається, можеш продовжувати групові тренування в спорт-клубі або займатися вдома.

Протипоказаний бодіфлекс людям, які мають проблеми із щитовидною залозою, у кого глаукома, підвищений тиск, а також вагітним жінкам. А при зниженому тиску, навпаки, бодіфлекс є найефективнішою панацеєю.

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *