Регулярні заняття спортом пов'язані з поліпшенням звичок харчування.
Дослідники з Техаського університету в Остіні (University of Texas at Austin) виявили, що регулярні заняття спортом пов'язані з поліпшенням звичок харчування, інформує Ukr.Media.
У новому дослідженні, опублікованому в International Journal of Obesity, брали участь 2680 студентів з Х'юстонського університету (University of Houston) і університету Алабами в Бірмінгемі (University of Alabama at Birmingham). Вони не мали регулярних фізичних навантажень (менше 30 хвилин на тиждень) і не сиділи на дієті.
У рамках експерименту вони займалися аеробікою три рази в тиждень по 30 хвилин протягом 15 тижнів, а також отримали інструкції не змінювати своє харчування істотним чином.
Вчені виявили, що після кількох тижнів тренувань учасники дослідження, раніше малорухомі, з більшою ймовірністю вибирали «корисні» продукти (нежирне м'ясо, фрукти і овочі), у той час як переваги до смаженої їжі, газованої води і інших нездорових варіантів харчування знижувалися.
Таким чином, незважаючи на вказівку не вносити суттєвих змін в свій раціон, це все одно відбулося. Хоча в даному дослідженні не розглядався механізм дії цих змін, згідно з рядом попередніх досліджень, помірні фізичні навантаження можуть послабити перевагу їжі з високим вмістом тваринних жирів за рахунок зміни рівня дофаміну. Кілька досліджень також показали взаємозв'язок між інтенсивністю вправ і кількістю гормонів, що регулюють апетит в організмі.
«Процес становлення фізично активним може вплинути на дієтичне поведінку. Однією з причин, по яких нам потрібно просувати фізичні вправи, є здорові звички, що можуть сформуватися в інших сферах. Це поєднання дуже потужне», – розповіла Моллі Брей (Molly Bray), завідувач кафедри дієтології в університеті і викладач педіатрії в Медичній школі імені Делла (Dell Medical School).
Зміни в харчових уподобаннях при регулярних заняттях фізичними вправами, ймовірно, будуть схожими для різних віків. У дослідженні вивчалися люди у віці від 18 до 35 років – період молодості, критично важливому для формування здорових звичок. Попередні дослідження виявили, що значне збільшення ваги припадає на студентські роки, а невелика або помірно надмірна вага у 20-22 роки збільшує ризик ожиріння в літньому віці.
«Багато людей в дослідженні не знали, що ця активна, здорова людина була всередині них. Деякі з них думали, що їх розмір незмінний. Багато з цих молодих людей обирають, що їм їсти, і коли їм слід зайнятися спортом вперше в житті», – зазначила Моллі Брей.
Джерело: ukr.media