Інтервальне голодування давно заслужило славу ефективного способу скинути ненависні зайві кілограми. Причому без особливих зусиль. Потрібно лише тримати рот на замку протягом певного часу.
Найпоширеніша схема — 16 на 8. Протягом 16 годин ми не їмо нічого, а в 8-мигодинний проміжок намагаємося впхнути в себе 2 або 3 прийоми їжі. Причому не рахуючи калорії й накладаючи собі в тарілку що душа забажає.
Для любителів радикального підходу існує більш екстремальний варіант інтервального схуднення. Йдеться про OMAD-дієту. Абревіатура розшифровується просто: one meal a day. Тобто один прийом їжі на день.
За допомогою OMAD-дієти можна скинути 5 кг за місяць © freepik.com
Адепти такого харчування відводять лише одну годину на добу на їжу. У них виходить три в одному: сніданок, обід та вечеря. І в цей час завдання — з’їсти близько 1500 калорій для жінок та 1800 калорій для чоловіків. Саме стільки нам необхідно, щоб підтримати основний обмін речовин і щоб усім нашим органам та системам вистачало поживних речовин для нормального функціонування.
Основні правила OMAD-дієти
На перший погляд все просто: їж один раз на день і все. Але є кілька моментів, яких необхідно дотримуватися, щоб OMAD-дієта була ефективною.
По-перше, протягом усього часу, коли є табу на їжу, не можна пити калорійні напої. Такі як, наприклад, капучіно або соки. Під забороною також різні смузі.
Можна пити звичайну воду, чай, каву. Головна вимога до напоїв — щоб у них було мінімум калорій.
По-друге, відкривати “харчове вікно” варто приблизно в один і той же час. Ось як це робить королева OMAD-дієти Діо Балуті.
OMAD-королева Діа Балуті © freepik.com
Щоранку вона починає день зі склянки води. Потім десь за пів години на неї чекає чашка ароматної кави. Єдиний прийом їжі починається десь о 17:30.
Якщо вона йде кудись із друзями чи сім’єю, то просто трохи змінює своє “харчове вікно” і їсть не о 17:30, а о 19:00. Вона заздалегідь планує: їсть пізніше напередодні, якщо наступного дня збирається поїсти в ресторані або кафе. Так їй не доводиться голодувати занадто довго.
Вперше Діо почала практикувати OMAD-дієту у 2018 році, і вона стала для неї основним стилем харчування. За цей час Діо Балуті перетворилася з пампушки на струнку красуню. Але чи варто наслідувати її приклад і пробувати OMAD-дієту? Про це ми запитали у відомого дієтолога, медичного блогера, автора книги “Золоті правила харчування для дітей та підлітків” Бориса Скачка.
Під час єдиного прийому їжі можна їсти все що завгодно © freepik.com
Думка дієтолога з приводу OMAD-дієти
Борис Скачко вважає цю систему харчування дуже небезпечною і от чому.
По-перше, коли ми одразу закидаємо в себе велику кількість їжі, то для її перетравлення з сироватки крові береться резервна вода. Через це кров згущується, що може призвести до проблем із серцево-судинною системою. Наприклад, до інфаркту. Недаремно його називають ресторанною хворобою.
По-друге, коли людина намагається за один прийом їжі з’їсти добову норму калорій, вона накладає собі в тарілку різної їжі й побільше. І тут перед нашим організмом ставиться важкоздійсненне завдання: йому важко перетравити різні види білка, вуглеводи. Їжа погано перетравлюється або не перетравлюється взагалі, гниє та отруює організм. Через це людина постійно відчуває втому, відсутність енергії.
Якщо дуже хочеться поекспериментувати і посидіти на OMAD-дієті, дієтолог радить їсти в один присіст однотипні продукти. Наприклад, сьогодні можна з’їсти відро гречки, завтра каструлю борщу. За такого підходу велика кількість їжі перетравиться без особливих проблем.
Джерело: lady.tochka.net