Вираз "ми — те, що ми їмо" влітку актуальний, як ніколи. Важливо не тільки, що їмо, але також як і коли, інакше переносити спеку буде дуже важко. Ми зібрали 8 порад з харчування, які можна взяти за правило і відчувати себе краще.
Їжте менш калорійні продукти
Літо — ідеальний час для того, щоб сісти на дієту, особливо якщо обіцянку схуднути, дану собі взимку, стримати не вийшло. По-перше, через спеку апетит погіршується сам по собі. Організм уповільнює метаболізм, щоб знизити температуру тіла, і потреба в калоріях знижується, інформує Ukr.Media.
По-друге — багато "важких" продуктів засвоюються подвійно погано. Наприклад, червоне м'ясо засвоюється 7-8 годин, що в спеку, коли організму і так важко, просто неприйнятно. Якщо думаєте, що вам не вистачає білків — замініть яловичину або свинину у своєму раціоні куркою, яка засвоюється за 3-4 години, або налягайте на кисломолочні продукти. Риба і морепродукти влітку теж відмінний вибір.
Кава — табу
Навіть якщо без кави важко прокинутися і налаштуватися на роботу, її споживання краще обмежити. Мозок і серце особливо страждають від спеки, підвищується тиск, а кава дає додаткове навантаження, що може викликати проблеми зі здоров'ям. До того ж цей напій має сечогінні властивості, що призводить до зневоднення і зниження мозкової активності.
А зміцнити серцево-судинну систему можна споживанням продуктів з великим вмістом калію. Наприклад, кунжуту, молодої картоплі, бананів, зелені, батату і т. д.
Замість холодних напоїв — гарячий чай
Відчуття, що в спеку ніщо не освіжає краще холодних напоїв, насправді оманливе. Вони дають швидкий, але короткочасний ефект: організм, відчуваючи різкий холод, з метою захисту підвищує власну температуру, тому незабаром після ковтка крижаної мінералки вам знову жарко. З гарячим чаєм все навпаки, саме тому жителі арабських країн і Середньої Азії п'ють влітку саме його. Вибирайте сорти чаю, що пройшли мінімальну термічну обробку: білий, зелений, ройбуш, мате.
У спеку спрагу краще втамовує гарячий чай, але і про воду теж забувати не варто: з потом йде багато рідини, потрібно відновлювати водно-сольовий баланс. Воду слід пити маленькими порціями, але часто, а ось пити її літрами не варто — виростає навантаження на нирки.
Не варто зловживати також морозивом: через велику кількість цукру і добавок воно підсилює спрагу, згущує кров, а також знижує імунітет, тому в розпал відпусток можна злягти із застудою.
Мінімум алкоголю
Для печінки алкоголь шкідливий в будь-який час року, але влітку його вживання, що викликає зневоднення і розширює судини, небезпечно подвійно. Якщо в голові легкий "туман" через спеку і вам важко міркувати, то алкоголь зробить ще гірше, причому відходити від сп'яніння ви будете довше.
Якщо на календарі свято і утриматися ніяк не можна, то постарайтеся утриматися до вечора, коли стане прохолодніше. В крайньому разі, пийте хороше сухе вино, не більше пари келихів. На пляжі лікарі допускають вживання "лонгів" з м'ятою, лаймом і великою кількістю льоду (але, знову-таки, не більше двох порцій).
Максимум натуральних вітамінів
Навіть якщо овочі і фрукти присутні у вашому харчуванні цілий рік, максимальну кількість вітамінів організм може отримати тільки влітку. Доступність, більш широкий вибір, свіжість — причини налягати влітку на фрукти і ягоди величезна кількість.
Захищайтеся від УФ-променів
Сонячні промені літнім днем — це не тільки гарний загар і джерело вітаміну D, але і збільшення шансів отримати катаракту, рак шкіри, ранні зморшки. Убезпечити шкіру від УФ-променів природним чином допоможуть болгарський перець, томати, морква, кавун, виноград і гранат.
Їжте менше, але частіше
Влітку 2-3 рясних приймання їжі краще розділити на 5-6 невеликих перекусів. Так можна уникнути неприємного відчуття тяжкості в шлунку, яке укупі зі спекою ще сильніше знижує фізичну активність і навантажує організм. З-за столу потрібно вставати з легким почуттям голоду, без бажання впасти і полежати. Найбільш калорійним повинен бути сніданок, причому снідати краще раніше, поки ранкова прохолода не змінилася денною спекою.
Не зберігайте продукти довго
Мова в першу чергу про молочні продукти: йогурти, сир, сметана, кефір і т.д. овочі та фрукти теж краще купувати на 1-2 рази, готувати свіже і потроху, а не робити відразу тижневий запас. Навіть якщо у вас хороший холодильник, в умовах зберігання їжі до покупки Ви не можете бути впевнені на 100%.
Також слід зауважити, що літо — гарний час для вироблення корисних звичок. За 3 місяці можна відвикнути від кави і алкоголю і привчити себе до дробового харчування, а це корисно цілий рік.
Джерело: ukr.media