Як стало відомо, у дитячих садках обласного центру радон перевищує допустимі концентрації.
І вже третій рік поспіль Кіровоградщина не має програми захисту населення від надмірних концентрацій радону. Чому обласна влада виявляється не спроможною зрушити проблему з «мертвої точки», йшлося під час пресконференції, що відбулася вчора, 4 серпня.
Виконавча директорка громадської організації «Флора» Людмила Шестакова зробила дискурс в історію проблеми.
«За останні три роки, в Кіровоградській області змінилось сім губернаторів, або осіб, які виконували обов’язки голови ОДА. Однак жоден із них так і не зміг використати владні повноваження для захисту населення від радонового забруднення. Кіровоградщина так і залишається без відповідної комплексної програми захисту», – зазначила пані Шестакова.
На початку року при держадміністрації створили робочу групу з розробки проєкту програми. Група навіть провела перше засідання. Однак, на цьому процес зупинився. Основною причиною зупинки є брак грошей, потрібно 120 тис. грн. для проведення стратегічної екологічної оцінки запропонованого проєкту програми.
Тим часом рівень допустимої концентрації радону-222 перевищено у понад 70 % дитячих закладів.
Такі дані підтвердив і директор регіонального центру підвищення кваліфікації КОДА Сергій Зелінський.
Ситуацію з отриманням коштів на проведення оцінки роз’яснила заступниця директора департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу КОДА Валерія Фурманова. За її словами, грошей для оцінки проєкту на цей рік уже немає.
Громадська організація «Флора», зазначили там, робитиме все можливе для прийняття та подальшої ефективної реалізації програми на рівні всієї Кіровоградської області.
Джерело: zpu.kr.ua