Zoom Face — головний б’юті-тренд 2021 © pinterest.com
Є купа тенденцій, що можна любити чи зневажати, але є як мінімум одна, яка за останні півтора року об’єднала більшість людей — Zoom Face. З віртуальними сеансами в Zoom зіткнулися всі, хто взаємодіє з іншими людьми під час навчання або роботи. Вони ж зіштовхнулися і з новим сприйняттям себе.
Що таке Zoom Face і чому у 2021 році він змінив сприйняття власної зовнішності читай на tochka.net.
Zoom Face — новий тренд естетичної краси
На початку цього року вчені зі Стенфордського університету опублікували дослідження про те, як відеочати в Zoom впливають на психічну складову здоров’я. На їхню думку, основні наслідки онлайн-конференцій можна структурувати в розуміння “Zoom-втома”, що базується на чотирьох основних пунктах:
- Надмірний зоровий контакт на збільшеному екрані провокує тривожність. Обличчя співрозмовника на екрані, що розташоване ближче звичайного, спотворює розуміння особистих кордонів.
- Постійне спостереження за собою не властиво для нашого сприйняття.
- Фіксовані дії під час відеоконференції з-за зменшеного рівня рухливості. Перед екраном співрозмовникам доводиться залишатися на одному і тому ж місці.
- Когнітивне навантаження збільшується з зацикленістю на розмові. Під час звичайного особистого спілкування існують несвідомі жести, однак під час відеоконференції доводиться більше контролювати зовнішній вигляд, рухи та навіть ракурси на камері.
Саме другий пункт зі списку спровокував появу нового б’юті тренда. Zoom Face — сприйняття своєї зовнішності через камеру, а конкретно, процес пошуку зовнішніх недоліків. Річ у тім, що обличчя, яке ми бачимо у фронтальній камері, відрізняється від того, що ми звикли бачити в дзеркалі. По-перше, не секрет, що камера підкреслює всі недосконалості — нерівний колір шкіри, синці під очима, зморшки та ін. По-друге, тому що в дзеркалі наш погляд зазвичай фокусується на певних рисах обличчя, будь то очі, ніс, губи, вилиці, а ось при перегляді відео або фото ми звертаємо увагу на зовнішній вигляд в цілому. Ну і по-третє, камера віддзеркалює зображення, асиметричність обличчя стає більш помітним, а наша підсвідомість просто не звикла сприймати відзеркалену зовнішність.
Що таке Zoom Face © pinterest.com
Зіткнувшись з такою проблемою активні користувачі відеочатів почали шукати способи її вирішення. Звідси, на питання про те, “чому в Zoom я виглядаю гірше, ніж в житті?”, почали з’являтися практичні б’юті-поради. Наприклад, особливі техніки макіяжу очей, щоб погляд на камері був більш виразним; бронзатор і рум’яна, щоб обличчя не здавалося плоским; відросле коріння волосся можна приховати правильною укладкою і т. д.
Крім того, за твердженнями EVOKE.ie, після блокування збільшилися запити області косметичної дерматології. Один з експертів косметичної клініки в Великобританії виділила кілька основних запитів пацієнтів, серед яких:
Zoom Face це нормально чи ні?
По суті, нічого нового в темі того, щоб намагатися виглядати “ідеально” немає. На постійній основі б’юті-індустрія шукає нові способи вдосконалення зовнішнього вигляду. І психологічно, такий феномен абсолютно нормальний.
Однак зараз неологізм Zoom Face може більшою мірою впливати конкретно на моральну і духовну складову, оскільки постійне невдоволення може стати тригером смутку, втоми, а в наслідку — депресії. Щоб цього уникнути психологи рекомендують перемістити свою увагу з “недоліків” на “гідності” свого зовнішнього вигляду.
Нещодавно ми писали про переваги косметики з каннабісом.
Джерело: lady.tochka.net