Що таке фотостаріння © depositphotos
Старіння – це старіння, однак навіть воно має свої особливості. І постаріти можна не лише від впливу часу, а й з інших причин.
Косметолог-естетист Лариса Свиридова розповіла tochka.net, що таке фотостаріння, чим воно відрізняється від природного процесу старіння, які фактори на нього впливають, і чи можна йому запобігти.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
- Типи старіння шкіри: необхідні процедури для подовження молодості
Що таке фотостаріння
Фотостаріння, судячи з назви, викликає зміну стану і структури шкіри через постійний вплив сонячних променів та інших зовнішніх факторів. На відміну від природного вікового в’янення шкіри, при фотостарінні зазвичай не відбувається серйозних гормональних змін в організмі.
Чим фотостаріння відрізняється від звичайного хронологічного старіння шкіри і як розпізнати, що у тебе саме фотостаріння, а не раннє в’янення шкіри або, наприклад, якесь захворювання?
Лариса Свиридова
косметолог
погляд експерта
Процес увядання шкіри поділяють на хронологічне і передчасне старіння . Хронологічне – це природні біологічні зміни, закладені на генетичному рівні. Тобто, зрозуміти, як зміниться шкіра, як виглядатимуть зморшки і в якому віці вони почнуть проявлятися, можна, зробивши генетичний тест, або подивившись на своїх батьків. А ось передчасне старіння спровоковано зовнішніми і внутрішніми факторами: зміною гормонального фону, шкідливими звичками, психоемоційним здоров’ям тощо. Фотостаріння шкіри – це передчасне старіння, викликане впливом ультрафіолету. Відповідно, щоб розпізнати у себе ознаки фотостаріння шкіри, в першу чергу, варто звернути увагу на кількість часу, проведеного під сонцем, і на те, чи був використаний захист від УФ.
Ознаки фотостаріння:
- поява зморшок;
- згрубла шкіра;
- зони з гіперпігментацією;
- сухість, млявість, в’ялість шкіри;
- зниження тонусу й еластичності шкіри;
- виникнення зірочок із судин.
Як запобігти фотостарінню © depositphotos
Головна причина подібних змін – підвищений вплив ультрафіолету на шкіру. Найбільш схильні до фотостаріння люди, у яких світла шкіра, тому що їх організм виробляє недостатню кількість меланіну – головного захисника шкіри людини.
А ще сонце негативно впливає на жінок в період гормональних змін, наприклад, під час вагітності, менопаузи, гормональних збоїв. Порушення балансу естрогену і прогестерону підвищує чутливість шкіри до ультрафіолету і збільшує пігментацію.
Що більш небезпечне для організму: надлишок чи брак сонячного впливу?
Лариса Свиридова
косметолог
погляд експерта
Якщо говорити про те, що для нашого організму гірше: позбутися перебування під сонячними променями або активне перебування під УФ, відповідь очевидна: здорова середина, баланс. Сонце – важливий фактор для відчуття щастя і гарного настрою. Тільки важливо не гуляти в період особливої активності сонця, а також використовувати сонцезахисні препарати. Наприклад, у відпустці на морі або в горах важливо застосовувати засоби захисту, що містять цинк, діоксид титану, олію ши, spf-фільтри.
Як можна боротися з фотостарінням
Як запобігти фотостарінню © depositphotos
- Через посилений вплив сонця на шкіру ні в якому разі не можна ігнорувати засоби захисту від нього.
- У малих дозах сонце корисне для організму, зміцнення імунної системи, синтезу вітаміну D і серотоніну. Але ось тривале перебування на відкритому й агресивному сонці стає помітним навіть після порівняння відкритих і недоступних для сонця ділянок шкіри. А тому влітку в денні години, з 11 до 16, краще йти з пляжу, перебувати в приміщенні або глибокій тіні.
- Не забувай користуватися сонцезахисним кремом навіть тоді, коли ти не відпочиваєш на відкритому сонці. Адже шкідливий ультрафіолет має властивість проходити крізь хмари, воду, відбиватися від різних поверхонь і навіть потрапляти під одяг і головні убори.
- Щоб уберегти шкіру від фотостаріння і довше зберегти молодість, застосовуй зволожуючі засоби, в яких SPF не нижче 15. А влітку ці засоби повинні містити SPF 50.
- Також не варто зловживати солярієм, оскільки штучний загар з’являється від дії високих доз ультрафіолету, який руйнує колаген.
- Протизапальний і антиоксидантний ефект на шкіру надають вітамін Е, С, ретинол, бета-каротин.
- Більш кардинально позбутися наслідків фотостаріння можна за допомогою салонних косметологічних процедур.
Лариса Свиридова
косметолог
погляд експерта
Говорячи про салонні безін’єкційні процедури, спрямовані на боротьбу з фотостарінням, варто звернути увагу на методи, які посилюють відлущування рогового шару і регенерацію шкіри. До них відносяться ексфолюючі хімічні пілінги, механічні та апаратні шліфування. А також процедури, спрямовані на гідратацію, харчування і вітамінізацію шкіри: косметичні догляди, масажі, rf-ліфтинг.
Салонні процедури проти фотостаріння
Якщо вберегтися від сонця не вдалося, і його негативний вплив відобразився безпосередньо на обличчі, то поліпшити ситуацію допоможуть салонні процедури.
Як запобігти фотостарінню © depositphotos
- Біоревіталізація – “чарівні уколи” гіалуронової кислоти, яка є потужним антиоксидантом, зменшує шкідливий вплив УФ-променів, знімає запалення, а також підвищує тонус шкіри.
- Хімічні пілінги виконуються нанесенням на шкіру кислотних складів, які усувають виражені наслідки фотостаріння, знімають запалення, зменшують пігментні плями, вирівнюють колір обличчя, глибоко зволожують шкіру і розгладжують зморшки.
- Дермабразія – за рахунок глибокого пошарового шліфування шкіри забирається скупчення рогових клітин і стимулюється оновлення епідермісу.
- Мезотерапія – це введення в шкіру коктейлю з амінокислот і вітамінів, які мають антиоксидантну, відновлювальну й омолоджувальну дію.
- Фотоомолодження – також ефективний метод боротьби з наслідками фотостаріння за рахунок імпульсу світлових хвиль певної довжини, які стимулюють вироблення колагену і прибирають навіть глибокі зморшки.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
- Букальний масаж: що це за процедура і кому не можна робити
- Як позбавитись чорних крапок: ТОП-5 ефективних масок у домашніх умовах
Джерело: lady.tochka.net