В Україні взагалі та в Кіровоградській області зокрема “триває знущання над пацієнтами з хронічним больовим синдромом”.
Так вважає відомий кропивницький лікар Андрій Гардашніков, не з чужих слів знаючи, які сім кіл пекла іноді доводиться долати онконедужим.
У соціальній мережі медик поділився історією про те, як колега розповів про пацієнта, якого з центру ПМСД, що у Кропивницькому, з больовим синдромом відправили в онкоцентр за “свіжим епікризом” для того, щоб пацієнт виборов собі право отримувати знеболення”. З пацієнтами з районів так вчиняють рідше, але прецеденти є.
“Мене по телефону мати пацієнта вмовляла вислати на вайбер фото “довідки, щоб було вказано про те, що він потребує наркотичних ліків для знеболення”. Йдеться про хлопця, який прикутий до ліжка, …”, – зауважив Андрій Гардашніков.
Оноколог пояснив, що свого пацієнта востаннє бачив кілька місяців тому. Нині він на консультацію приїхати не може, бо перебуває у важкому стані. Але саме “вузький спеціаліст” має вказати сімейному лікарю, що пацієнт потребує призначення наркотичних ліків для знеболення.
“Мені дуже сумно констатувати, що станом на 19.03.2021 року залишаються такі випадки, коли замість того, щоб оглянути пацієнта, оцінити силу його болю, призначити лікування згідно з принципами лікування хронічного болю, над пацієнтом та його родичами продовжують знущатися та ганяти за довідками, ставлячи у залежність від тих довідок (які непотрібні, немає в жодному законі/наказі/постанові вказання про потребу в таких довідках) призначення знеболення”, – зазначив онколог Гардашніков.
Він укотре наголосив, що в українській медицині мають припинити тортури над пацієнтами з хронічним болем – це можливо.
Потрібна винятково політична воля.
Читайте також: На Кіровоградщині шукають алгоритм дій для допомоги дітям, які потребують гемодіалізу
Температура 39,5: кропивницька журналістка поділилася власним досвідом щеплення від COVID-19
Джерело: zpu.kr.ua