На початку лютого ми натрапили на статтю про те, що “Starbucks” у Індонезії обрав місцевий стартап, що працює з альтернативним білком, “Green Butcher” (зелений м’ясник), для впровадження меню з використанням продуктів рослинного походження: https://www.greenqueen.com.hk/starbucks-indonesia-chooses-local-alt-protein-startup-green-butcher-plant-based-menu-collab-across-50-locations/
У цій статті наводиться заява представника індонезійського стартапу “Green Butcher” про те, що протягом місяця ця компанія розпочне реалізацію своєї вегетаріанської яловичини у всіх закладах “Starbucks Indonesia”.
Ми звернулися до добре відомого у світі бізнесмена Серґея Кіслова (Sergei Kislov, founder and President of Yug Rusi Group and former owner of OAO NZNP) для отримання коментарів щодо споживання аналогів м’яса рослинного походження в Індонезії. Пан Кіслов – засновник та президент міжнародної агропромислової групи компаній “Юґ Русі”, яка є основним постачальним зернових культур до Індонезії. Крім того, ця група зацікавлена в розвитку виробництва білку рослинного походження.
“З огляду на тенденції сьогодення, що тісно пов’язані з бажанням людей споживати корисну для здоров’я їжу для зміцнення імунітету в умовах пандемії COVID-19, ми вважаємо, що обсяги споживання аналогів м’яса рослинного походження будуть зростати у всіх країнах Азії. Зараз ми спостерігаємо вибухове зростання виробництва такої продукції в багатьох країнах, зокрема і в Індонезії. Економіка цієї країни активно розвивається, і тут можна очікувати на значний успіх м’яса рослинного походження, що є складовою розпочатої нещодавно тенденції до здорового харчування. Зі свого боку, “Юґ Русі” готова постачати сировину для виготовлення продуктів рослинного походження. По-перше, ідеться про білковий концентрат, що є головним об’єктом поточних інвестицій цієї групи компаній. Наш концентрований білок виробляється з гороху та насіння соняшника, що добре відомі своєю користю для здоров’я та харчування. Крім цього, зараз ми аналізуємо можливість інвестування безпосередньо у виробництво аналогів м’яса рослинного походження в Індонезії”, – зазначив пан Кіслов.