Холод небезпечний для здоров'я зубів, а хворі зуби можуть стати причиною гаймориту.
Мабуть, найпростіший спосіб захистити зуби від холоду – тримати на морозі рот закритим. Але нерідко ми самі провокуємо руйнування зубної емалі внаслідок впливу низьких температур, постійно вискакуючи на вулицю з теплого приміщення на перекур, інформує UkrMedia.
Можливий і інший варіант: одночасно споживати дуже гарячу і дуже холодну їжу, наприклад, запиваючи морозиво гарячою кавою. Будь-які екстремальні температури призводять до розтріскування зубної емалі і, як наслідок, до захворювання, а то й видалення зуба. Тому варто відмовитися від звички поєднувати дуже гарячу з дуже холодною їжею чи напоями.
У деяких людей, із-за підвищеної чутливості зубів і ясен, можуть виникнути больові відчуття після розмови на вулиці або навіть якщо вони просто надихалися холодного повітря. Якщо ви знаєте таку свою особливість, намагайтеся менше розмовляти на вулиці, дихати носом і закривати щоки і підборіддя шарфом або коміром.
Зубний біль може виникнути із-за грипу або ГРВІ
Захворювання на грип або ГРВІ, як і будь-який запальний процес, знижує імунітет. Якщо вже на початку захворювання ви відчули зубний біль, то це свідчить про розвиток запального процесу в зубах, де і раніше могла гніздитися інфекція, але імунітет їй успішно протидіяв.
Тепер же, коли імунітет ослаб, ослабла і опірність патогенних мікроорганізмів, починається загострення уповільнених запальних процесів і, як наслідок, зубний біль стає відчутним. Тому бажано відразу ж звернутися до стоматолога для купірування цього процесу.
Хворі зуби можуть викликати гайморит
Гайморит може виникати з-за вірусів і нерідко є ускладненням при ГРВІ, але виділяється окремий різновид гаймориту – одентогенний, розвиток якого викликаний проблемами із зубами.
Пояснюється це анатомічними особливостями будови нашого обличчя: у жувальних зубів, розташованих на верхній щелепі, коріння знаходиться на кордоні з гайморовою пазухою, а іноді навіть входять у неї. Тому запальний процес, що виникає в коренях зубів, часто поширюється і на гайморову пазуху, викликаючи розвиток гаймориту і появу гною.
Недарма лор-лікарі направляють хворих на гайморит до стоматолога, щоб він вилікував, а за потреби і видалив проблемні зуби. Спочатку стоматолог проводить діагностику і, якщо є можливість зберегти зуби, проводить стандартний курс лікування:
- видалення пошкоджених тканин зубів;
- промивання каналів антисептиками;
- прийом курсу антибіотиків;
- протизапальні і протиалергічні препарати.
Через 2-3 дні канали знову промивають антисептиками, потім у них закладається ліки і ставиться тимчасова пломба. Якщо лікування виявляється ефективним (припиняються виділення гною і зубний біль), то зуб врятований, і після пломбування каналів на нього ставиться постійна пломба. Як правило, гайморит після цього проходить.
Зворотна ситуація, тобто поява зубного болю через гайморит, виключена завдяки наявності у зубів місцевого імунітету, що захищає їх від інфекції з гайморових пазух.
І на закінчення: яких би успіхів не досягла сучасна стоматологія, потрібно докласти максимум зусиль для збереження власних зубів і особливо берегти їх в холодну пору року.
Джерело: ukr.media