Фахівці порівняли його з механізмом вакцинації.
Дитяча звичка гризти нігті безумовно шкідлива. До речі, подібним грішать навіть дорослі в моменти задумливості або певного стресу. Науково ця звичка називається оніхофагією і властива переважно дітям, а ось шкода від неї виключно косметична — насправді обгризання нігтів приносить дітям певну користь, як би це і не здавалося фантастичним, інформує Ukr.Media.
Співробітники канадського університету Макмастера опублікували результати своїх досліджень подібної звички. Міф про шкоду цього заняття був повністю розвіяний — вся справа полягає в «тренуванні» імунітету шляхом внесення собі ряду інфекцій від нігтів і пальців. Дослідження проводилося кілька років, протягом яких велося спостереження за кількома групами дітей, що мають звичку гризти нігті. В результаті було встановлено, що в них значно знижені можливі алергічні реакції і сильніший імунітет, в порівнянні з «культурними» однолітками. Показник зниження ризику склав більш ніж 11%, що істотно здивувало не лише вчених, а й громадськість.
Аналогічне дослідження проводили вчені з Нової Зеландії, які взагалі отримали результат зниження ризику алергічних реакцій аж на 28%. Таким чином відсоток алергіків серед любителів цієї "шкідливої звички" значно нижчий, ніж серед тих, кому в дитинстві не дозволяли гризти нігті. Дослідження теж проводилося на групі дітей, яких спостерігали протягом декількох років. Як бачимо, думка про певну корисність подібної звички має цілком наукове обґрунтування.
У суспільстві подібна звичка засуджувана, але для дітей цілком природна. На нігтях і під ними завжди міститься маса мікроорганізмів, які потрапляючи в рот викликають відгук імунної системи. Таким чином імунітет дійсно розвивається, привчаючись боротися з інфекціями. Навіть якщо руки дитини добре вимиті, мікроби все одно залишаються під нігтями, а постійна робота імунітету цілком корисна для підготовки до дорослого життя з масою ризиків в плані захворювань. Безперечно, що зовсім вже брудні руки не потрібно тягнути в рот, але вдома можна іноді дозволяти дитині погризти свої нігті.
Проведені дослідження, зрозуміло, не причина змушувати дітей займатися подібними справами, але і трагедію з такої звички робити не варто. Єдине, на що слід звернути увагу батькам, це на необхідність контролю з метою недопущення перетворення звичайної дитячої звички у звичку всього життя. В майбутньому обгризання нігтів може відкластися на психологічному рівні і позбутися від цього буде дуже складно.
Джерело: ukr.media