Користь і шкода від постійного вживання помаранчевих продуктів.
Вчені вважають, що колір продуктів впливає на емоційне сприйняття і навіть на травлення. Наприклад, при одному погляді на помаранчеву їжу людина вже насичується енергією, і стає більш доброзичливою, інформує Ukr.Media.
А якщо такі страви вживати постійно?
Покращиться зір
Продуктів оранжевого кольору багато. Це абрикоси, морква, манго, хурма, гарбуз, ягоди обліпихи, годжі, певні сорти мандаринів, апельсинів, болгарського перцю, айви і навіть червоної риби. З давніх часів помаранчеві фрукти вважаються сонячними і їх вживання пов'язують з радістю і здоров'ям. Лікарі офтальмологи проводили дослідження і з'ясували, що вирішити незначні проблеми із зором може правильне харчування, зокрема вживання продуктів оранжевого кольору. На якість зору негативно впливає підвищений внутрішньоочний тиск, його періодичне виникнення є основним пусковим механізмом до розвитку глаукоми. Згідно з медичною статистикою, ще зовсім недавно це захворювання діагностували тільки у людей у віці від 55 років і старше. Але на сьогодні вже підтверджено чимало випадків, коли глаукома розвивалася у чоловіків і жінок, які лише переступили 30-річний рубіж. Офтальмологи впевнені, що щоденне вживання продуктів оранжевого кольору здатне відсунути виникнення цього захворювання на багато далі. Вся річ у тім, що жовто-помаранчевий пігмент фруктам, овочам і рибі надає бета-каротин, або складний вітамін Е160а. Его позитивний вплив на сітківку очей давно підтверджено багатьма вченими. Однак в чистому вигляді цей вітамін практично не засвоюється в людському організмі. Але органічні сполуки, які присутні в овочах і фруктах, дозволяють бета-каротину не лише минути агресивне шлункове середовище, але і ефективно всмоктуватися в кишечнику. Тому гострота зору безпосередньо пов'язана з помаранчевими продуктами.
Сповільниться старіння організму
Всі сорти червоної риби, а також ягоди обліпихи і годжі містять омега-3 жирні кислоти. Відомо, що це унікальна біологічна речовина підтримує шкіру в еластичному стані, а ще вибудовує повноцінні клітинні мембрани, дозволяючи продукованим гормонам швидше проникати в кров. Вітамін Е160а в цілому робить позитивний вплив на роботу ендокринних залоз людини. Фахівці ендокринологи вважають, що пацієнтам з гормональною дисфункцією, яка особливо виникла на тлі нервових хвороб і анорексії, для поступового відновлення своєї репродуктивної системи необхідно щодня вживати фрукти, овочі оранжевого кольору і червону рибу. Все це сприяє біологічному поліпшенню роботи ендокринної системи. А її підтримка в гармонійному стані взагалі є головною запорукою довголіття людини. Поки у неї продукуються статеві та інші гормони, в організмі здійснюється гальмування старіння на клітинному рівні, і чим далі відсувається настання клімактеричного періоду, тим більше років проживе даний індивід. Тому вживання помаранчевих харчових продуктів можна вважати профілактикою старіння організму.
Може виникнути захворювання печінки
Щоденне і тривале вживання помаранчевих продуктів здатне надати шкірі красивий золотисто-бежевий колір. Це пов'язано з надлишком даного пігменту в організмі. Однак в подібних випадках зміна відтінку можлива також і на слизових оболонках очей, а це вже ознака хвороби, що розвивається. У всякому разі лікарі на подібний симптом вимагають звертати серйозну увагу. Пожовтіння шкірних покривів і склер очей відбувається через підвищення вмісту пігменту в крові — білірубіну, незалежно від причин. Найчастіше таке явище виникає в разі порушення реакції кон'югації з глюкуроновою кислотою, в результаті неправильно здійснюється вивід білірубіну, який повинен нейтралізуватися в печінці і виводитися з жовчю. Однак в деяких випадках порушення метаболічних процесів в цих органах, білірубін залишається в крові або навіть може повертатися туди з жовчних проток. Це призводить до збою в роботі печінки і в ній розвивається запальний процес. Не завжди велика кількість продуктів оранжевого кольору в організмі сприяє сильному підвищенню органічного пігменту в крові, такі реакції суто індивідуальні. Але подібні випадки не рідкість.
Джерело: ukr.media