Деякі хвороби кишківника можуть виявляти себе через депресію у людини.
Проведене дослідження експертами з Великобританії показало, що перш ніж деяким пацієнтам були виставлені діагнози хвороба Крона або виразковий коліт, багато з них майже протягом 9 років відчували неприємні і хворобливі відчуття у кишківнику, що супроводжувалися депресивними розладами, інформує Ukr.Media.
Отримані британськими дослідниками результати показують, що біль у животі, розлад стільця і навіть ректальна кровотеча протягом тривалого часу можуть бути симптомами виразкового коліту або хвороби Крона, які належать до запальних захворювань кишківника (ЗЗК). Експерти вважають, що саме стан ЗЗК може підвищувати ризик розвитку депресивних станів. До таких висновків експерти з Лондонського університету Святого Георгія (St George's University of London), Імперського коледжу Лондона (Imperial College London), Університетського коледжу Лондона (University College London) і Королівського коледжу Лондона (King's College London) прийшли, проаналізувавши дані близько 15 000 пацієнтів із запаленнями кишківника.
Результати дослідження показали, що наявність перерахованих вище симптомів підвищувала ризик розвитку депресії майже на 40 %.
"Поки нам не вдалося остаточно визначити зв'язок між ЗЗК і депресією, проте на нашу думку, саме наявність кишкових симптомів, що супроводжуються депресивним станом протягом тривалого періоду, може стати причиною розвитку виразкового коліту і хвороби Крона", — поділився автор проєкту Джонатан Блеквелл.
Співавтор дослідження Річард Поллок так прокоментував отримані дані:
"Не виключено, що до розвитку депресивного стану призводять постійні неприємні відчуття у області кишківника. Людина тривалий час живе з цим болем, навіть не підозрюючи, що у неї можуть розвинутися небезпечні захворювання. Такий фактор не може не відбитися на роботі психіки. Тому лікарям вкрай важливо, виявивши поєднання симптомів ЗЗК і пригніченого стану пацієнтів, своєчасно їх дообстежити, щоб не пропустити ці серйозні захворювання".
Джерело: ukr.media