Нам не завжди варто довіряти написам на баночках. Перш, ніж придбати будь-які вітаміни, варто переконатись, що Ви дійсно отримаєте те, що Вам необхідно.
Сьогодні велика кількість людей щодня приймає якісь вітаміни або добавки, щоб поліпшити своє здоров'я і благополуччя, але часто ми навіть не знаємо, як, та з чого ці таблетки і добавки виготовлені, що може завдати нам шкоди, інформує UkrMedia.
Ризиковані добавки
Ті ж самі засмічення артерій гідрогенізованими жирами і маслами (так званими транс-жирами), про які нам так часто говорять і яких ми намагаємося уникати за станом здоров'я, також використовуються в якості дешевих вітамінних наповнювачів! Це лише один із наповнювачів, яких нам варто остерігатись. Інший – силікат магнію (так званий тальк), який використовується в добавках як елемент, що не дозволяє злипатись вітамінам. Існують також добавки, які запобігають утворенням грудок і комочків.
Силікат магнію подібний за складом до азбесту і може викликати проблеми з шлунком і легенями при вдиханні або потраплянні всередину. Уникайте цих небезпечних наповнювачів, прочитавши маркування на упакуванні вітамінів. І якщо ви бачите будь-які інгредієнти, з якими ви не знайомі, запитайте про них або знайдіть інформацію, перед тим, як їх вживати.
Небезпечні барвники
Дієтологи, як правило, рекомендують отримувати поживні речовини від їжі замість вживання добавок, а шкідливий вплив барвників є однією з причин. Так само, як і кольорові олівці, вітаміни, як правило, виготовляються різноманітних кольорів. Вітаміни дійсно не мають жодних переваг від того, в який колір вони пофарбовані, а ось барвники пов'язані з багатьма проблемами, починаючи з алергії, і закінчуючи розладами поведінки. Вони додаються лише для компенсації втрати кольору від впливу світла, повітря, екстремальних температур, вологи та інших умов, або для покращення зовнішнього вигляду вітаміну.
Наведемо лише один небезпечний приклад, діоксид титану, кольорова добавка, що робить таблетки і капсули яскраво-білими. Він може викликати запалення легенів, нирок і кишечника.
Колір натуральних продуктів хороший. Колір ваших харчових добавок – не настільки добрий, щоб їх вживати.
Ртуть, свинець і кадмій
Ваші «здорові» вітаміни можуть бути наповнені шкідливими речовинами. Омега-3 жирні кислоти є популярним вибором серед споживачів добавок, які прагнуть поліпшити своє здоров'я серця, але покупці повинні остерігайтися, коли мова йде про ці таблетки. Риба може мати небезпечний рівень забруднення ртуттю, свинцем та іншими небезпечними речовинами, які можуть потрапити в добавки з риб'ячого жиру. Інша улюблена корисна добавка – какао-порошок, цукерки та інші вироби з какао-бобів, яка може бути забрудненою великою кількістю кадмію.
І не обманюйте себе позначкою «органічний продукт» на упакуванні, що нанесена на пляшечку з вітамінами. Ми всі занадто сильно довіряємо написам. Можливо, виробники не використовували жодних пестицидів, але може бути стільки ж свинцю та інших важких металів в органічних добавках, як і в тих, які не позначені маркуванням "органічні". Не варто завжди довіряти етикеткам.
Застарілі позначки на упакуванні
Ви не можете вірити у все, що ви читаєте, особливо коли це написано на упакувці вітамінів. Не завжди етикетки можуть бути правильними, оскільки часто інформацію про строки придатності або, інколи, і про вміст продукту, можуть змінити, наклеївши зверху інше маркування. Це може призвести до того, що ви отримаєте занадто багато або занадто мало певних поживних речовин. Наприклад, якщо ви приймаєте фолієву кислоту, ви можете отримати на 70 відсотків більше цього вітаміну В, ніж вам потрібно на підставі старих даних.
Існує верхня межа допустимої кількості фолату у фолієвій кислоті, і ми знаємо, що дуже висока кількість цього вітаміну може викликати пошкодження нирок або маскувати дефіцит вітаміну В12. На противагу цьому, покладаючись на данні про вітамін D, ви ризикуєте постраждати від недоліку ефекту цього вітаміну. Варто добре роздивитись упакування вітамінів перед покупкою та підрахувати добову норму їх вживання самостійно. Інакше, ви можете опинитися в ситуації, коли ви думаєте, що ви робите все правильно, проте насправді отримаєте більше або менше вітамінів, ніж ви хочете або вам потрібно.
Перебільшена концентрація речовини
Ви не завжди отримуєте те, що хочете, коли купуєте вітаміни. Компанії-виробники зазвичай вкладають приблизно на 30 відсотків більшу концентрацію речовини, ніж вони стверджують на етикетці, щоб переконатися, що вітаміни залишаться дієвими ще й після закінчення терміну дії. Уникайте цього, шукаючи тільки сертифіковані продукти від перевірених компаній. Це зможе запевнити вас, що продукт фактично містить інгредієнти, зазначені на етикетці, і що він виготовлений відповідно до належної норми виробництва харчових продуктів і медикаментів.
Верхня границя норми вживання вітамінів може бути перевищена
Ви можете перестаратися з вживанням поживних речовин, а етикетки не нададуть вам належної інформації. Етикетки на вітамінах не повинні перелічувати верхній рівень дозволеного споживання, що, в окремих випадках може зашкодити вашому здоров'ю. Наприклад, дорослі, які отримують понад 2000 мг вітаміну С (верхня переносима одиниця), можуть отримати діарею, спазми в шлунку та нудоту. Поговоріть зі своїм лікарем про те, що вам потрібно і як найкраще отримати цей елемент.
Вони не здатні вилікувати всі хвороби
Ні про один вітамін, мінерал, або добавку не можна сказати, що вони можуть лікувати, запобігати хворобам, вилікувати або уникнути будь-якого захворювання. Якщо все це звучить занадто добре, щоб бути правдою, то ймовірно, так і є. Слова, яких дійсно слід уникати на етикетках, включають "абсолютно безпечний" або "відсутність побічних ефектів". Значно краще і безпечніше отримувати вітаміни і мінерали, в яких потребує людина, від звичайних продуктів, а не добавок. Добавки не замінюють всі поживні речовини та синергічні переваги, які знаходяться в справжніх продуктах. Стосовно ж добавок, багато дієтологів стверджує, що коли справа доходить до запобігання ризику виникнення захворювань, то найбільше значення має дієта і спосіб життя. Немає чарівної таблетки.
Ми граємо за власними правилами
Харчові добавки та трави не повністю регулюються ГОСТом таким же чином, як харчові продукти та ліки. На відміну від ліків, дієтичні добавки не потребують схвалення, щоб потрапити на прилавки. Виробники вітамінів несуть основну відповідальність за те, щоб добавка була безпечною для продажу. Перед покупкою краще зв'язатися з виробником та дізнатись про продукт, який ви маєте намір придбати, або ж подивіться відгуки про нього.
Джерело: ukr.media