Цукор негативно впливає на стан кишківника.
У мишей, які отримували харчування з високим вмістом цукру, розвинувся коліт, тип запального захворювання кишківника (ЗЗК), і дослідники, які вивчали їх товстий кишківник, виявили більше бактерій, які можуть пошкодити захисний слизовий шар органу. Результати роботи були опубліковані у журналі Science Translational Medicine, інформує Ukr.Media.
Дослідники з Південно-західного медичного центру Техаського університету протягом семи днів годували мишей водним розчином з 10-відсотковою концентрацією різних харчових цукрів: глюкози, фруктози і сахарози. Вони виявили, що у мишей, які були або генетично схильні до розвитку коліту, або їм вводили хімічну речовину, що викликає коліт, розвивалися більш серйозні симптоми, якщо їм спочатку давали цукор.
Згідно з дослідженням, після цукрової дієти протягом семи днів у тих мишей, які отримували сахарозу, фруктозу і, особливо, глюкозу, спостерігалися значні зміни у мікробній популяції всередині кишківника. Вчені вважають, що ці дані можуть бути корисними для людей з ЗЗК.
Джерело: ukr.media