Цей овоч дійсно дуже корисний.
Гарбуз є джерелом величезної кількості вітамінів. Саме тому його користь важко переоцінити. Якщо ви хочете, щоб покращилося самопочуття, а фігура викликала захоплення в оточуючих, споживайте цей овоч. Поліпшення у багатьох аспектах будуть помітні вже на початкових стадіях його прийому, інформує Ukr.Media.
Овоч або фрукт
Гарбуз є зимовим овочем. Вперше його відкрили жителі Північної Америки, і до цього часу популярність овоча щороку зростає (особливо на День Подяки і Хелловін). Оскільки там є насіння, у науковому середовищі ця рослина вважається фруктом, але це суперечливе твердження, з яким багато вчених не згодні.
Корисні вітаміни
Чашка приготованого гарбуза вагою у 245 грамів є справжніми ліками для організму. У ній міститься близько п'ятдесяти калорій, що говорить про низьку калорійність продукту. Жирів практично немає (0,2 грама), дванадцять грамів вуглеводів і два грами — білка. Чашка гарбуза повністю задовольняє потребу у добовому споживанні вітаміну А. Там присутні такі вітаміни, як С, В2 і Е, калій, мідь, марганець і залізо. Така величезна кількість корисних речовин у цьому низькокалорійному продукті здатна вирішити багато проблем зі здоров'ям і допомогти у досягненні краси тіла.
Зміцнення імунної системи
Присутність вітаміну С дозволить вам легко боротися з будь-якими інфекціями. Він також допомагає імунним клітинам працювати більш ефективно, що позначається на підвищенні опірності організму до негативних зовнішніх впливів і прискоренні загоєння ран. Для імунної системи також корисні вітаміни Е, фолієва кислота і залізо. Це допоможе постійно тримати тіло в тонусі і продовжить молодість всього організму.
Поліпшення зору
Постійна робота за комп'ютером, а також вік можуть сприяти погіршенню зору. Але в цьому випадку є чудові і дієві ліки — наш знайомий гарбуз. Ми з'ясували, яка величезна кількість вітаміну А міститься у цьому чудовому овочі. Тому, якщо ви будете готувати собі страви з гарбуза, ваш зір помітно покращиться. А тим, у кого в цьому відношенні все гаразд, взагалі немає про що турбуватися. Гарбуз стане чудовою профілактикою для таких важких хвороб, як катаракта і глаукома.
Засіб для схуднення
На чашку приготованого гарбуза припадає лише п'ятдесят калорій. До того ж у цьому овочі міститься клітковина. Це говорить про те, що таку їжу можна вживати без обмежень. На відміну від рису або картоплі гарбуз не додасть вам зайвих кілограмів, а допоможе позбутися вже накопичених. Немає нічого приємнішого, ніж споживати ароматну, смачну та поживну їжу (вона дозволяє організмові наїстися і зменшує відчуття голоду) і при цьому худнути.
Здорова шкіра
У гарбузі багато вітаміну С (він потрібен для виробництва білка колагену), а також каротиноїдів, які сприяють утворенню вітаміну А. Це дозволяє шкірі залишатися пружною і еластичною, не пересихати і виключає зайве потовиділення. Вітамін Е і безліч антиоксидантів допомагають захищати вашу шкіру від впливу ультрафіолетових променів. Тому при такому здоровому харчуванні ви можете бути впевнені в тому, що ваше тіло буде здоровим, а шкіра — гарною і привабливою.
Додаток до дієти
Цей приємний овоч здатний прикрасити будь-який стіл. Ви можете розробити собі прийнятну для вашого організму та смаку дієту і включити до її складу гарбуз. А можете зробити на ньому основний акцент і додати тільки ті страви, яких вам бракує для комфортного самопочуття (оскільки дотримуватися дієти іноді буває надзвичайно важко). Найлегшим способом приготування є просте запікання шматочків гарбуза в духовці (можна з додаванням солі, перцю чи ваших улюблених приправ). Смачно і швидко готується гарбузова каша або пюре. Для цього необхідно очистити овоч від твердої шкірки і порізати на невеликі шматочки. Є консервований гарбуз, який продається у магазині. Тільки дивіться, щоб у складі готового продукту не містився цукор, інакше кількість калорій помітно збільшиться і овоч не підійде для дієтичного харчування.
Протипоказання
Гарбуз не рекомендується споживати тим, у кого є на нього алергічна реакція. Якщо їсти його у великій кількості, можна відчути сечогінну дію. Тому намагайтеся не перевищувати норму, оскільки надмірне споживання будь-яких продуктів може завдати шкоди організму.
Джерело: ukr.media