Кукурудза корисна не лише для травлення, але і для імунітету.
Кукурудза — недорогий і дуже корисний продукт, який багато хто намагається включати в повсякденний раціон харчування. Так, в 100 грамах вареної кукурудзи міститься 2,7 грама клітковини, а також вітаміни С, D і групи B, інформує Ukr.Media.
Але чи помічали ви, що іноді жовті зерна кукурудзи без труднощів проходять через наш травний тракт і залишаються неушкодженими? Виходить, що ніяких поживних речовин організм не отримує?
"Дійсно, кукурудза може проходити через нашу травну систему, практично не пошкоджуючись. Але так тільки здається на перший погляд, через те, що жовте зерно — лише оболонка. Якщо при поході в туалет ви помітили кукурудзу в калі, то не варто переживати, що продукт у вас не засвоївся. Це поширений міф, який вже давно зруйнували вчені", — пояснила Андреа Уотсон, фахівець з харчування з Університету Небраски в Лінкольні.
Зерна кукурудзи — це насіння, всередині якого міститься корисний матеріал, який рослина намагається оберігати від поїдання тваринами і від зовнішніх негативних впливів. Жовта оболонка ідеально підходить для забезпечення збереження продукту.
Зовнішнє покриття зобов'язане своєю еластичністю жорсткій целюлозі, яку не завжди можуть переварити не лише люди, але і велика рогата худоба, пояснює Уотсон.
У недавньому дослідженні фахівці вирішили перевірити, чи дійсно організм не може переварити кукурудзу і чи всі її корисні мікроелементи не засвоюються.
"Щоб ваш організм краще засвоював кукурудзу, вам потрібно частіше її їсти. Це правило справедливе як для людей, так і для тварин. Кукурудзяне пюре або подрібнені зерна допоможуть краще розчинити оболонку, вивільнивши корисні елементи. Але для здорового харчування підійде звичайний спосіб приготування, наприклад, варіння. Кукурудзяні зерна у вашому калі можуть здатися чимось дивним, але це нормально. Це означає, що всі корисні речовини ваш організм вже отримав з кукурудзи", — підсумував лікар.
Джерело: ukr.media