Як позбавитися від хропіння © depositphotos.com
Кажуть, якщо спати на спині – можна добряче дати хропака. Насправді це проблема, яка не лише заважає спати іншим, а ще і може вказувати на стан здоров’я або ж на те, що слід змінити подушку. У програмі “Ранок з Україною” на каналі “Україна” ведучі Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч дізналися, звідки виникає хропіння і які методи допоможуть від нього позбутися.
Виявляється, хропіння – це хвороба, яка може бути навіть у дітей. І звук вони видають не тихіший, аніж у дорослих.
У дітей, як правило, виникає хропіння або з якихось анатомічних змін – носа, глотки, це уроджені аномалії розвитку. При відсутності патології, найчастіше причина хропіння у дітей – аденоїди, розповідає лікарка-сомнолог Софія Устьянцева в програмі “Ранок з Україною”.
У дитинстві це легко виправити, якщо звернутися до лікаря. Та вже у дорослому віці хропіння може повернутись. Або ж з’явитися у підлітків, навіть якщо раніше його не було. І якщо у молодому віці хроплять близько 30% людей, то після 60-ти – вже близько 50-60% страждають від цієї проблеми. У зоні ризику може опинитися кожен.
Гіпертонічна будова тіла, коротка шия, зайва вага – це основні причини, які можуть призводити до розвитку хропіння, якщо немає ніяких анатомічних проблем, зазначає лікарка-отоларинголог Наталія Пелешенко в ефірі каналу “Україна”.
Більше того, в основному хропіння виникає через зайву вагу та шкідливі звички, тобто людина свідомо та добровільно наражає себе на подібне.
Куріння, вживання алкоголю веде до того, що порушується кровообіг у нашій слизовій в порожнині носа і рота і через це відбувається розростання слизової, коментує лікарка-отоларинголог.
Якщо ж зайвої ваги та патологій немає, а хропіння є, зверніть увагу на те, о котрій годині ви лягаєте спати. Краще це робити не пізніше 10-ої години вечора. Адже хронічне недосипання призводить до порушення вироблення мелатоніну. Ще одна з причин хропіння – це сухе повітря. Адже під час сну в кімнаті має бути прохолодно. Також причиною виникнення хропіння може бути низька подушка і надто м’який матрац.
При низькому положенні голови, ймовірність хропіння набагато вище. Навіть людина, яка не хропе, якщо буде спати з закинутою назад головою, почне хропіти, пояснює лікарка-сомнолог.
Але якщо всі ці фактори прибрали, а хропіння не проходить, тоді варто звернутися до лікаря. Адже це виліковно і не обов’язково робити операцію. І тоді сон ваших близьких буде комфортним.
Дивіться програму “Ранок з Україною” у будні о 6:30 на каналі “Україна”.
А тепер прийшла пора дізнатися причини появи крові в калі і як лікувати.
Джерело: lady.tochka.net