Популярний продукт може завдати непоправної шкоди організму.
Кориця належить до особливо популярних прянощів. Нею прикрашають капучино і лате, її додають в пироги, десерти та пряники. Без кориці неможливо уявити собі один із найпопулярніших різдвяних напоїв — глінтвейн. Однак, якщо використовувати цю пряність постійно, вона може завдати серйозної, а іноді і непоправної шкоди вашому організму, інформує Ukr.Media.
Корицю люди відкрили дуже давно: ще до нашої ери, за часів великих фінікійських мореплавців, цю пряність привозили у країни Середземномор'я. У нашу країну кориця потрапила, судячи з усього, набагато пізніше. У давнину її використовували не лише як харчову добавку та ароматизатор: корицю цінували через лікувальні якості. Зокрема, вважалося, що вона сприяє підвищенню лібідо, зміцнює стінки шлунка і позитивно впливає на травний процес.
Попри корисні властивості, кориця може мати і вкрай негативний вплив на людський організм. Зокрема, майбутнім мамам краще тимчасово виключити цю пряність зі свого раціону. Кориця здатна спровокувати проблеми з рівнем цукру у крові, а також посилити кровотечу. Річ у тім, що вона розріджує кров. Тому, якщо ви будете регулярно їсти корицю по час вагітності, у процесі пологів ризикуєте зіткнутися з сильною кровотечею, що перевищує норму.
Однак не лише вагітним жінкам варто побоюватися за своє здоров'я. Річ у тім, що кориця містить велику кількість кумарину. Згідно з дослідженням, проведеними у 2010-му році, висока концентрація цієї речовини може привести до порушень у роботі печінки. Цей висновок частково підтверджено іншою науковою роботою, випущеною у 2015 році Браншо і Пателом. У ній описано випадок 73-річної пацієнтки, яка протягом певного часу вживала дуже багато кориці, і в результаті в неї розвинулася інфекція печінки.
Мало того: кориця може стати однією з причин появи ракових утворень. Зокрема, занадто висока концентрація кумарину в організмі частково сприяє виникненню пухлин у легенях та інших життєво важливих органах.
Тому слід уважно стежити за тим, скільки ви їсте кориці. І навіть якщо ви дуже любите цю харчову добавку, постарайтеся бути стриманими і не вживати її щодня у великих кількостях. Улюблена пряність не варто того, щоб ризикувати через неї своїм здоров'ям.
Джерело: ukr.media