Інколи головний біль виникає через наші звички.
Люди, які страждають через регулярний головний біль, часто підозрюють у себе "щось погане". Жахливі думки так і хочуть потрапити у голову, адже вона вже болить!
Відмінна новина: дуже малоймовірно, що у вашого болю серйозні медичні причини, швидше за все, проблема у поєднанні невинних дій і звичок, яких ви навіть не помічаєте, інформує Ukr.Media.
Зазвичай, головний біль починається тоді, коли м'язи, кровоносні судини і нерви перенапружені. Тригери можуть бути дуже різними, але можна зібрати шість таких, що зустрічаються частіше за інші. Ось звички, що призводять до головного болю:
Ви п'єте червоне вино
Алкоголь взагалі і червоне вино зокрема можуть викликати головний біль. Етиловий спирт сприяє розслабленню кровоносних судин, тиск падає, і серце, намагаючись зберегти швидкість потоку крові, починає битися частіше. Нерви у стовбурі головного мозку реагують на зміни, і здрастуй, головний біль! Дослідники часто співвідносять цю реакцію з дією танінів, що містяться у червоному вині, але поки механізм не вивчений повністю.
Якщо у вас болить голова після невеликої кількості алкоголю, спробуйте відмовитися від червоного вина і подивитися, що станеться. Якщо біль мине, ви знайшли ваш тригер. Якщо ні, то спробуйте відмовитися від алкоголю зовсім.
Ви їсте багато переробленого м'яса
Здається дивним, що бутерброд з ковбаскою може призвести до головного болю, але вчені знайшли певний зв'язок між вашим самопочуттям і нітратами, які додаються до м'ясної продукції для консервації.
Уся справа у бактеріях, які живуть у роті у деяких людей і реагують на ці добавки, виділяючи закис азоту, що може викликати головний біль. Нітрати також можуть призвести до розширення кровоносних судин так само, як це робить алкоголь.
Ви спите погано або недостатньо
Якщо ви помітили зв'язок недосипу з головним болем, то, можливо, це ваш тригер. Виявлено пряму кореляцію між депривацією сну і головним болем. Це може бути пов'язано з тим, що недосип знижує больовий поріг і призводить до гіперстимуляції нервів у стовбурі головного мозку, але поки що дослідження тривають.
На жаль, не завжди вдається спати досить довго і якісно, але вам варто зробити це своїм пріоритетом і, можливо, звернутися по допомогу до лікаря.
Ви пропускаєте обіди
Трапляється, що робота ніяк не перейде на Федота (з Федота на Якова, з Якова на будь-кого), кількість завдань дедалі більшає, і ось вже вечір, а востаннє ви їли вранці.
Пропуск обідньої перерви не просто робить вас голодною, він може призвести до зневоднення. Це запускає головний біль як сигнал від організму, що він буде скаржитися у профспілку.
Якщо ви живете за суворим робочим графіком, спробуйте розкласти по сумках і скриньках перекуси та пляшки з чистою водою. Так ви зможете поїсти навіть у найбільш навантажені робочі дні.
Ви сидите у неправильній позі
Мама мала рацію: сядьте рівно. Коли ви горбитесь, м'язи на задній частині шиї перенапружуються, спазмуються і призводять до гіперстимуляції нервів, що йдуть від шийного відділу хребта до мозку. І це, звичайно, може викликати головний біль.
Ви можете почати стежити за поставою або звернутися до тренера для підбору спеціального комплексу вправ. Танці є особливо ефективними для вибудовування постави, наприклад, такі як балет. Крутити фуете вас ніхто не змусить, але м'язи кора зміцняться відмінно.
Ви забагато нервуєте
Стрес — найбільш поширений тригер для головного болю напруги, який відчувається як тугий обруч, що стискає череп.
Зв'язок між стресом і головним болем очевидний, але чіткий механізм, що стоїть за ним, поки не дуже зрозумілий. Найчастіше вчені припускають, що люди, які переживають біль напруги, більш чутливі до болю взагалі, тому фізично відчувають нервове напруження у тілі.
Спробуйте додати у свій розклад практики для зменшення стресу, такі як медитація і йога. Якщо це не допомагає, можливо, причина лежить глибше, і знайти її допоможе гарний психотерапевт.
У кожної людини свій спусковий гачок для початку головного болю. Найкраще, що ви можете зробити — визначитися, яка звичка з перерахованих шкодить саме вам, і позбутися її. І нехай голова не болить!
Джерело: ukr.media