Зазвичай хліб буває пшеничним, житнім, пшенично-житнім.
Білий хліб – це один з найбільш затребуваних продуктів, інформує Ukr.Media.
Багато вчених вважають, що в сучасному білому хлібі з борошна вищого сорту корисні речовини виявляються "вбитими".
Крім того, борошно, йде на його виготовлення, поділяється на сорти: вищий, перший, другий. Статистично найпопулярнішим у споживача є пшеничний білий хліб з борошна вищого сорту.
Британський фахівець, кардіолог Вільям Девіс, стверджує, що саме цього хліба їсти як раз не потрібно. За словами експерта, пшениця, з якої печуть сьогодні хліб, є гібридом цього злаку, і її генетичний код сильно змінений. Наслідки вживання такого продукту просто непередбачувані, каже Девіс.
Цей скептицизм на адресу білого хліба поділяє завідувач лікувальної частини однієї з клінік в штаті Коннектикут, доктор Ендрю Рубман. Він пише, що вживання білого пшеничного хліба істотно підвищує ризик діабету, особливо у людей, генетично схильних до цього захворювання.
"Подрібнене зерно у вигляді білого хліба дуже легко засвоюється організмом, що вивільняє глюкозу, яка всмоктується в кров і викликає підвищення рівня цукру", – застерігає Рубман.
На думку російського дієтолога Андрія Бобровського, іншим видам слід віддавати перевагу хлібу з житнього борошна. У білому пшеничному хлібі, крім іншого, можуть містити добавки у вигляді штучних вітамінів, підсилювачі смаку, ароматизатори, речовини для додання виробу пишноти.
Дослідження в США, під час якого учасники вживали вироби з білого пшеничного борошна, показало: вживання 100 грамів продуктів з такого борошна викликало значне ослаблення імунної системи протягом 15 хвилин. За даними видання Journal of Cancer, регулярне споживання свіжого білого пшеничного хліба може провокувати появу ракових захворювань.
Джерело: ukr.media