Причин може бути кілька.
Якщо ви й дня не можете прожити без шоколадки, а з'ївши одну цукерку, тут же тягнетеся за другою і третьою, тому може бути безліч причин, інформує Ukr.Media.
Недосипання
Так, недолік сну створює відчуття тривоги, а організм намагається компенсувати втому додатковими калоріями. Тому коли мало спали особливо тягне на солодке, яке у звичайному стані може б і не захотілося.
Нерегулярне харчування
Вранці ви пропустили сніданок і поснідали одним бутербродом, на обід перекусили йогуртом, а ось на вечерю хочеться все більше і від солодкого не відмовилися б.⠀
Смакові рецептори втратили чутливість
Таке можливе, якщо у вашому раціоні багато продуктів з великою кількістю консервантів, підсилювачів смаку та аромату. Щоб відновити чутливість рецепторів, потрібно повністю прибрати «хімічні» продукти з раціону і мінімізувати споживання цукру на три тижні — за цей час клітини епітелію оновляться.⠀
Дефіцит вітамінів і мікроелементів
Наприклад, хрому, магнію і ванадію. Вони відповідають за доставлення глюкози в клітини — інакше вона залишається в крові та змушує вас піти за шоколадкою.
Тяга до солодкого і менструальний цикл
Під час місячних, рівень прогестерону та естрогену помітно падає, що підвищує апетит.
Крім того, рівень серотоніну знижується, а рівень гормону кортизолу, що виділяється при стресі підвищується, — ці зміни змушують організм шукати те, що змушує його почувати себе добре, і надає йому енергію, тому тяга часто пов'язана з продуктами з високим вмістом цукру.
Споживаючи, наприклад, шоколад організм виділяє ендорфіни. Крім того, у їжі міститься велика кількість магнію, що сприяє виробленню дофаміну. Інша причина полягає в тому, що какао-боби, з яких виробляють шоколад, містять поліфеноли, які надають почуття задоволення.
Джерело: ukr.media